RAPORT

Kampania 2020

Lista najbogatszych Polek. „Trzeba mieć minimum 52 mln zł”

Dominika Kulczyk (fot. Maciej Gillert/Gallo Images Poland/Getty Images)

Dominika Kulczyk jest najbogatszą Polką – wynika z listy najbogatszych Polek 2019, opublikowanej przez „Wprost” – jej majątek tygodnik wycenił na 9 mld zł.

Jest lista najbogatszych Niemców. Założyciel Lidla przed rodziną Porsche

W Niemczech w 2019 r. było 259 miliarderów, a najbogatszym z nich jest Dieter Schwarz, twórca Grupy Schwarz zarządzającej sieciami supermarketów...

zobacz więcej

Tygodnik zauważa, że najbogatsza Polka to „wspólnie z bratem Sebastianem spadkobierczyni zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka”.

Jak podaje „Wprost”, na drugim miejscu w rankingu jest Barbara Komorowska z majątkiem wycenionym na 2 mld zł. Tygodnik przypomina, że to od pierwszych liter jej imienia i nazwiska pochodzi nazwa Bakoma.

Według „Wprost” na trzecim miejscu jest Grażyna Kulczyk z majątkiem wycenianym na 1,7 mld zł. „Kiedyś najbogatsza Polka, dzisiaj przedstawiana jako matka najzamożniejszej kobiety w kraju”.

Jak informuje tygodnik, „w tym roku na liście pojawiło się 5 debiutantek”.

„Dzisiaj, żeby uzyskać tytuł jednej z najbogatszych Polek trzeba mieć minimum 52 mln zł. Tyle ma Justyna Wyciślok, ostatnia bohaterka z tegorocznej listy 50 najbogatszych Polek” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej