Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Metallica odwołuje trasę. Wróciły demony Hetfielda

James Hetfield od dawna zmaga się z uzależnieniem od alkoholu (fot. TT/Metallica)

Zaplanowana na październik trasa koncertowa Metalliki po Australii i Nowej Zelandii została odwołana. Zespół poinformował, że odbędzie się ona w innym terminie. Przyczyną są problemy lidera grupy Jamesa Hetfielda ze zdrowiem.

„Sen o Warszawie”, czyli Metallica na PGE Narodowym

Gdyby patriotyzm był nieważny, topowy rockowy zespół nie sięgałby tak chętnie po polskie symbole narodowe, kulturowe, tożsamościowe.

zobacz więcej

„Z przykrością informujemy naszych fanów i przyjaciół, że musimy przełożyć naszą trasę w Australii i Nowej Zelandii. Większość z was zapewne wie, że nasz brat James od lat walczy z uzależnieniem od alkoholu. Niestety, ponownie musiał rozpocząć kurację” – napisali na Instagramie członkowie Metalliki Lars Ulrich, Kirk Hammett i Robert Trujillo.

Muzycy przekazali, że są „zdruzgotani sprawionymi przez siebie niedogodnościami, szczególnie wobec lojalnych fanów, którzy nierzadko pokonują duże odległości, żeby uczestniczyć w koncertach”. „Doceniamy wasze zrozumienie i wsparcie dla Jamesa. Dziękujemy, że jesteście częścią rodziny Metalliki” – napisali. Zapewniono również, że organizatorzy zwrócą pieniądze za kupione bilety.

56-letni James Hetfield od dawna zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. W 2001 roku Metallica zawiesiła działalność, by gitarzysta mógł podjąć leczenie w zamkniętym ośrodku. Przyznał wówczas, że jego największą motywacją był strach przed utratą rodziny.

Metallica powstała w 1981 roku i szybko stała się jednym z najważniejszych zespołów heavy metalowych. Ostatnią płytę „Hardwired...To Self-Destruct” wydała w 2016 roku. W sierpniu wystąpiła na PGE Narodowym.

źródło:
Zobacz więcej