Wyszła na grzyby i nie wróciła. Kobietę pomogli odnaleźć terytorialsi

W przypadku zauważenia zaginionej prosimy o kontakt pod numerem 112 lub 731 112 113 (fot. Facebook/Szukamy i Ratujemy - Ostrów Wielkopolski)

– Po kilkunastu godzinach poszukiwań 73-letnia mieszkanka powiatu konińskiego została odnaleziona. Pani Krystyna została namierzona dzięki pomocy 12 Brygady Obrony Terytorialnej, policji i straży pożarnej. Jest w stanie dobrym – podaje portalowi tvp.info dyżurny Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

Karambol na Zakopiance. Są ranni

Pięć osób zostało niegroźnie rannych w wyniku zderzenia pięciu pojazdów na zakopiance w Krzyszkowicach pow. Myślenicki – poinformowała straż...

zobacz więcej

Jak podaje rzecznik Prasowy GPR Szukamy i Ratujemy, pani Krystyna znajdowała się w trudno dostępnym sektorze na terenach byłej Kopalni Węgla Kamiennego w gminie Kramsk.

W piątek około o godziny 15:00 starsza kobieta wyszła na grzyby z miejscowości Rysiny (powiat koniński), gdzie mieszka. Nie wróciła jednak do domu na noc.

W godzinach wieczornych na wniosek Komendanta Policji w Koninie Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wydał zgodę na powołanie w trybie natychmiastowego stawiennictwa grupy żołnierzy 12 WBOT. Przed północą WOT przyłączył się do poszukiwań kobiety.

Do odnalezienia zaginionej doszło w sobotę około godziny 9.50. Jak podaje policja, pani Krystyna była wyziębiona i mocno przestraszona.

– Dziękujemy Policjantom, Strażakom i mieszkańcom wspieranie Was jest naszym przywilejem – rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Marek Pietrzak. Zaznaczył, że „żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej już dziesięć razy w tym roku byli angażowani w poszukiwania zaginionych osób”.

W działaniach brała udział 12 Brygada WOT, jednostki straży pożarnej i policji w Koninie, a także Grupa Poszukiwawcza OSP Mosina oraz Grupa Poszukiwawczo – ratownicza SiR z Mobilnym Centrum Koordynacji.

źródło:
Zobacz więcej