Raport

Epidemia koronawirusa

„Brejza? To szef hejtu w Polsce!”. Przerwana konferencja KO w Koszalinie

– Panie Brejza… Pan jest oszustem! – powiedział w trakcie konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej mieszkaniec Koszalina, pan Zbigniew. Prowadzący konferencję szef sztabu wyborczego KO Krzysztof Brejza zdecydował się przerwać spotkanie.

Pytania o związki posła Brejzy z SokiemzBuraka. „Jest nieformalnym szefem Kozaka-Zagozdy”

„Moje źródło w Platformie Obywatelskiej, zniesmaczone SokiemzBuraka utrzymuje, że nieformalnym szefem Mariusza Kozaka-Zagozdy jest Krzysztof...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w takcie konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej w Koszalinie, z udziałem szefa sztabu wyborczego KO, Krzysztofa Brejzy. Kiedy Brejza zaczął mówić o oskarżanym o korupcję pośle PO, który kandyduje do Senatu w Koszalinie, zaczął mu przerywać przysłuchujący się mieszkaniec miasta. Mężczyzna później przedstawił się jako Zbigniew.

– Tego Brejzę? Nie odpuszczę, proszę pana. W życiu nie odpuszczę! Czekałem na to. (…) Panie Brejza… Pan jest oszustem! – mówił.

Na słowa mężczyzny zareagowali działacze KO uczestniczący w konferencji.

– Pan mnie nie dotyka! Co pan policjant? No to nie dotykaj panie. Pan weźmie rękę – mówił do nich pan Zbigniew.

W reakcji na sytuację Brejza zdecydował się zakończyć konferencję.

– Widzicie państwo, do jakiej nienawiści politycy PiS-u doprowadzają – powiedział Brejza.

Mieszkaniec Koszalina jednak kontynuował. – To jest wolny kraj i mogę mówić. Oszust! – powiedział.

Kiedy działacz KO kazał mu odejść z miejsca, pan Zbigniew odpowiedział: „Brejza? Włocławek? W życiu. Tu przyjechał do Koszalina?”.

– A ty człowieku, ja cię znam. Tyle lat w Koszalinie mieszkasz. Masz ty wielkie szczęście (...) Możemy się spotkać po tej konferencji, to ci wytłumaczę. Dobry sportowiec, a piep***sz tak, że w głowie się nie mieści – odpowiedział mu działacz KO.

Brejza „ucieka i zasłania się przychylnymi dziennikarzami”

Mam pytanie do posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy: dlaczego się chowa? Dlaczego udaje, że tej afery nie było? Mieszkańcom Inowrocławia...

zobacz więcej

Kiedy dziennikarze zapytali pana Zbigniewa, dlaczego zdecydował się zakłócić konferencję, ten odpowiedział: „Brejza? To szef hejtu w Polsce! Nie wiecie o tym? Co oni dla Polski zrobili? Rozkradli Polskę. Trzeba ludziom uświadomić. (…) Co zrobili przez 8 lat? (…) To są oszuści, malwersanci. (…) Były wybory, PO miała budować nowy dworzec PKP. Czemu tego nie robią? Ale powiedzieli, że będą. I co zrobili? Nic nie ruszyli. Oni ze wszystkim Polaków oszukują, zwłaszcza Brejza (…), a Gawłowski, co? Cały czas go kryją, tylko mówią, że »PiS zły, PiS to, PiS to«. Oni mieli 8 lat, żeby Polska kwitła jak teraz”.

– Jak PO wygra i wszystko zabierze, co Polacy powiedzą, co zrobią jak zabierze 500 Plus, podniosą wiek emerytalny? Ja pracowałem na emeryturę 50 lat i 6 dni. Czy umowy się zrywa, czy nie? Jak szedłem do pracy w 1967 roku, wiedziałem, że będę pracował do 65 lat, a mnie przedłużyli o rok i 2 miesiące. To nie jest zerwanie umowy? Kto to zrobił, PiS czy PO? – pytał pan Zbigniew.

źródło:
Zobacz więcej