Raport

Epidemia koronawirusa

Jachira: Czy można upaść niżej niż Pietrzak? Dziennikarz: Można śmiać się z katastrofy smoleńskiej

Słowami o „żywym bloku ekshumacyjnym” i „quizie czyja to kończyna” kandydatka KO wyprowadziła z równowagi satyryka (fot. tt/@JachiraKlaudia)

Klaudia Jachira odniosła się do wypowiedzi Jana Pietrzaka, która padła w TVP Info. Znany satyryk, komentując występ kandydatki KO w wyborach do Sejmu, w którym kpiła z ofiar katastrofy smoleńskiej, nazwał ją „zdzirą”. „Czy da się upaść niżej?” – napisała. „Da się. Można śmiać się z rozczłonkowanych ciał ofiar katastrofy samolotowej” – odpowiedział jej dziennikarz Krzysztof Stanowski.

„Blok ekshumacyjny”, „quiz czyja to kończyna”. Kandydatka KO kpi z ofiar tragedii

„»Kończyny« smoleńskie, »transmisja z Brunatnej Góry«; szokujący wyborczy występ Jachiry” – donosi Niezależna.pl, udostępniając film z wtorkowego...

zobacz więcej

W środę sieć obiegło nagranie z happeningu, jaki na zebraniu z wyborcami zorganizowała kandydatka KO Klaudia Jachira. Udając nauczycielkę, blogerka kpiła m.in. z Jasnej Góry i katastrofy smoleńskiej. „O godzinie 22 zacznie się na żywo blok ekshumacyjny oraz quiz czyja to kończyna” – mówiła.

– To jest jakaś, przepraszam za wyrażenie, to jest jakaś zdzira wynajęta ta „Szakira”. Ja protestuję przeciwko używaniu słowa „kabaret” w związku z tą postacią – skomentował w TVP Info zachowanie Jachiry wzburzony sytuacją Jan Pietrzak.

Do słów satyryka odniosła się na Twitterze sama Jachira. – Gdzie jest wasz Honor, Bóg, Ojczyzna, miłość do bliźniego. Nie ma mojej zgody na takie słowa w stosunku do mnie, ani do kogo innego, wypowiadane w Telewizji Polskiej, płaconej z pieniędzy nas wszystkich – powiedziała blogerka znana z obrażania osób związanych z prawicą. „»Wynajęta zdzira«.. Takie słowa padły w telewizji publicznej finansowanej z podatków wszystkich Polek i Polaków. TVPiS - czy da się upaść niżej?” – dopisała w tweecie Jachira.

Kandydatce KO odpowiedział dziennikarz i właściciel portalu sportowego weszlo.com Krzysztof Stanowski. „Da się. Można śmiać się z rozczłonkowanych ciał ofiar katastrofy samolotowej” – napisał, nawiązując do skandalicznego happeningu Jachiry.

Jachira stała się znana dzięki filmikom, w których w specyficzny sposób krytykowała Zjednoczoną Prawicę. W jednym z takich materiałów oświadczyła, że „istotą funkcjonowania” Prawa i Sprawiedliwości „było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu”. W innym filmie parodiowała chrześcijańską modlitwę, posługując się m.in. przekręconymi fragmentami wyznania wiary. Stwierdziła też m.in., że „polski naród zabił więcej Żydów niż Niemców”.

W sierpniu br. politycy KO ogłosili, że Jachira będzie startować z list koalicji do Sejmu. – Chciałem podziękować Klaudii Jachirze, która wspiera nas i będzie wspierać, i będzie kandydować z naszych list – mówił Grzegorz Schetyna na Radzie Krajowej PO.

źródło:
Zobacz więcej