RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Klaudia Jachira zagrała w propagandowym rosyjskim filmie

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Klaudia Jachira wystąpiła w rosyjskim filmie o Armii Czerwonej ratującej polskie dzieci – wynika z informacji, do których dotarł portal niezależna.pl. Produkcja została sfinansowana przez rosyjskie ministerstwo kultury, a przy jej realizacji twórcy współpracowali z Rosyjskim Towarzystwem Wojskowo-Historycznym. Zostało ono powołane dekretem Władimira Putina w celu „popularyzacji rosyjskiej historii”.

„Blok ekshumacyjny”, „quiz czyja to kończyna”. Kandydatka KO kpi z ofiar tragedii

„»Kończyny« smoleńskie, »transmisja z Brunatnej Góry«; szokujący wyborczy występ Jachiry” – donosi Niezależna.pl, udostępniając film z wtorkowego...

zobacz więcej

Film „Jedynka”, w którym wystąpiła Jachira, opowiada o Armii Czerwonej i sowieckich żołnierzach, którzy prowadząc ofensywę na ziemiach polskich ratowali polskie dzieci – podaje portal niezależna.pl.

„Wypełniając rozkaz dowództwa, żołnierze będą zmuszeni wystawić na niebezpieczeństwo życie małych Polaków. Artylerzyści starają się ze wszystkich sił nie dopuścić do zagłady dzieci” – czytamy w oficjalnym opisie filmu „Jedynka”.

Część zdjęć do filmu kręcono we wsi Grodziec na Dolnym Śląsku. W obsadzie produkcji znajduje się nazwisko kandydatki Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej