RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

30 ofiar katastrofy w kopalni złota

Liczba ofiar może być dużo większa (fot. REUTERS/Zohra Bensemra)

Około 30 osób zginęło w nocy z poniedziałku na wtorek wskutek osunięcia się ziemi w nielegalnej kopalni złota w regionie Tibesti w północno-zachodnim Czadzie przy granicy z Libią – poinformowały w czwartek czadyjskie władze.

Płonął budynek płuczki na terenie kopalni w Knurowie

Ponad 20 zastępów straży pożarnej uczestniczyło w środę wieczorem w akcji gaszenia pożaru jednego z budynków na powierzchni kopalni...

zobacz więcej

– Kopalnia się zawaliła. Nie mogę dokładnie powiedzieć, ile jest ofiar śmiertelnych, ale tam pracuje wiele ludzi, więc pewnie wiele z nich zmarło – powiedział w czwartek w rozmowie z AFP Mahamat Salah, pełniący obowiązki prezydenta ds. obrony narodowej, kombatantów i ofiar wojny.

Salah oświadczył, że do katastrofy doszło we wtorek rano. Według niego wiele ofiar może wciąż znajdować się pod ziemią.

Oficer czadyjskiej armii, który poprosił o anonimowość, poinformował o „około 30 zgonach”, bazując na relacjach świadków zdarzenia. Salah powiedział natomiast, że nie jest w stanie podać dokładnej liczby ofiar, ponieważ żołnierze pojechali na miejsce tragedii dopiero w czwartek rano.

Region Tibesti, gdzie doszło do katastrofy, jest w znacznej części kontrolowany przez gangi zajmujące się wydobyciem złota i handlem ludźmi.

źródło:

Zobacz więcej