Raport

Epidemia koronawirusa

Woś: Pół miliarda złotych na polskie projekty na Bliskim Wschodzie

– Będziemy mieć do dyspozycji pulę blisko pół miliarda złotych na polskie projekty realizowane na Bliskim Wschodzie, w Iraku – powiedział w programie „Kwadrans polityczny” Michał Woś, minister ds. pomocy humanitarnej. Pieniądze będą pochodziły ze współpracy z amerykańską organizacją pomocową.

Minister Woś: Wraz z Amerykanami będziemy pomagać chrześcijanom na Bliskim Wschodzie

Wraz z Amerykanami będziemy się skupiać na pomocy prześladowanym mniejszościom religijnym w obszarze Bliskiego Wschodu – zapowiedział w „Naszym...

zobacz więcej

Woś spotkał się w Watykanie z prefektem Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich kardynałem Leonardo Sandrim. Rozmowy dotyczyły wsparcia dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

– Będziemy mieć do dyspozycji pulę blisko pół miliarda złotych na polskie projekty realizowane na Bliskim Wschodzie, w Iraku – powiedział minister.

Pieniądze będą pochodziły z polskiej współpracy z amerykańską organizacją pomocową USAID.

– 140 mln dolarów będzie przeznaczonych dla polskich NGO-sów. Do tej współpracy zachęciliśmy też kościoły Wschodu, bo mamy takie doświadczenie, że kanał kościelny jest najlepszy. Dzięki temu polska pomoc na miejscu jest efektywna i trafia do tych osób, które jej potrzebują – powiedział gość programu.

Woś mówił także o wspólnej akcji z Caritasem, która będzie miała na celu pomoc dla przedsiębiorców w Syrii. Chodzi o wsparcie dla drobnych rzemieślników. Do tych działań chcą się włączyć polscy przedsiębiorcy.

źródło:
Zobacz więcej