RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Organizatorzy akcji „Polska pod Krzyżem”: Było nas ponad 2 mln uczestników

„Wszyscy, którzy wzięli w udział w akcji, uczynili to w otwartości na obecność Bożą. Taki był główny cel wydarzenia” (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
„Wszyscy, którzy wzięli w udział w akcji, uczynili to w otwartości na obecność Bożą. Taki był główny cel wydarzenia” (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

Organizatorzy nabożeństwa „Polska pod Krzyżem” poinformowali, że zgromadziło ono w sumie 2 mln osób. W spotkaniu 14 września na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem uczestniczyło ponad 60 tys. osób. W duchowej łączności w swoich parafiach, kościołach na modlitwie gromadziły się tysiące osób. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej transmitowane przez Telewizję Polską obejrzało 1,2 mln osób.

„Polska pod Krzyżem”: Ponad 60 tys. wiernych uczestniczyło we wspólnej modlitwie

Zakończyło się spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy...

zobacz więcej

Jeden z organizatorów wydarzenia z Fundacji Solo Dios Basta Maciej Bodasiński podkreślił, że wiele osób włączyło się w wydarzenie przez internet.

– Zarówno bezpośrednio, jak i za pomocą mediów, przed telewizorami i przy odbiornikach radiowych w tym wydarzeniu wzięło udział ok. 2 mln ludzi. Na samym placu we Włocławku, na lotnisku Kruszyn było ponad 60 tys. osób. Cały czas spływają do nas z całej Polski informacje, z różnych parafii filmiki, na których są kościoły pełne osób, które modliły się tego dnia w łączności duchowej razem z nami. Na stronie internetowej zarejestrowało się ponad 1,3 tys. parafii – mówił.

Bodasiński zaznaczył, że spotkanie było przede wszystkim duchowym doświadczeniem, które zaprocentuje zarówno w życiu osobistym, jak i w życiu narodu.

– Było to wielkie przeżycie, dlatego że wszyscy, którzy wzięli w nim udział, uczynili to w otwartości na obecność Bożą. Taki był główny cel wydarzenia – zrealizowany i myślę, że się on realizuje przez cały czas. Żeby przypomnieć Polsce o krzyżu, o Chrystusie, o korzeniach naszej wiary, naszej historii i zaprosić ludzi do prawdziwego, żywego, głębokiego przeżywania swojej wiary. Do tego, by wiara stała się ważnym punktem odniesienia w naszym życiu – mówił.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w mszy sprawowanej przez ordynariusza włocławskiego biskupa Wiesława Meringa, wysłuchali konferencji, wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, połączonej ze świadectwami wielu osób i nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej