Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Nieplanowane” od 1 listopada w kinach. Film pokaże kulisy branży aborcyjnej

Film opowiada o nawróconej aborcjonistce, która niegdyś kierowała jedną z największych amerykańskich klinik aborcyjnych (fot. Materiały prasowe)

1 listopada wchodzi do polskich kin film „Nieplanowane”, pokazujący kulisy branży aborcyjnej w USA – poinformował na konferencji prasowej współorganizator akcji „Polska pod Krzyżem” Maciej Bodasiński.

Film o nawróconej aborcjonistce bije rekordy w USA

Film „Unplanned”(Nieplanowane) o nawróconej aborcjonistce Abby Johnson, która niegdyś kierowała jedną z największych amerykańskich klinik...

zobacz więcej

– Krzyż to źródło zbawienia i życia, dlatego organizatorzy akcji „Polska pod Krzyżem” wraz z Rafael Film pragną zaprosić wszystkich Polaków do wielkiej afirmacji życia – powiedział Bodasiński.

– Kilka miesięcy temu zetknęliśmy się z wyjątkowym filmem „Nieplanowane”, który był pokazywany w USA i wywołał tam rewolucję (...). Zmienił życie tysięcy ludzi w tym kraju, sprawił, że dzisiaj w Stanach Zjednoczonych jest najmniejszy od lat współczynnik dokonywanych aborcji. (...) Film zaprasza do tego, żeby w zupełnie nowy sposób spojrzeć na kwestię dzieci nienarodzonych (...). Stąd też bez wahania zaangażowaliśmy całą naszą Fundację Solo Dios Basta w dystrybucję i promocję tego filmu – dodał.

Wyraził też przekonanie, że być może pierwszy raz w historii Polski pojawia się narzędzie, które może „zmienić sposób, w jaki dyskutujemy i rozmawiamy na temat aborcji”. Dodał, że film ten może sprawić, że „front wojny, która toczy się w Polsce, może po prostu zniknąć, że zaczniemy mówić o tym temacie z wielkim szacunkiem, z miłością, zapraszając do tego, żeby każdy w swoim sumieniu, stojąc w prawdzie, rozeznał swój stosunek do życia dzieci nienarodzonych”.

Bodasiński ma nadzieję, że film sprawi, że „wiele osób odzyska wiarę w Kościół, w Pana Boga, że (...) zmieni swoją sytuację, że zacznie się proces przebaczenia w rodzinach”. Dodał, że udało się im nawiązać kontakt z Abby Johnson, kobietą, o której jest ten film. Został z nią nagrany wywiad adresowany specjalnie do polskiej widowni.

Film „Nieplanowane” powstał na podstawie bestsellerowej książki Abby Johnson i Cindy Lambert pod tym samym tytułem. Książka stała się jedną z najgłośniejszych publikacji w Stanach Zjednoczonych. Abby odsłania w niej sekrety skrywane przez organizację Planned Parenthoood, jedną z największych i najgłośniejszych instytucji zajmujących się aborcją.

źródło:

Zobacz więcej