Trzech chrześcijan zlinczowano za rzekome zabicie krowy

Chrześcijanie zostali zaatakowani radykałów z hinduistycznego ugrupowania o nazwie „Obrońcy krów” (fot. shutterstock/LenaVolkova)

Trzech chrześcijan zostało zlinczowanych w indyjskim stanie Jharkhand, ponieważ zostali oskarżeni o zabicie krowy, zwierzęcia świętego dla hinduizmu. Jeden z nich zmarł w drodze do szpitala. Dwóch pozostałych jest w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii. Do napadu doszło w wiosce Jaltanda Suari, w regionie Khunti.

Hinduski polityk przeciw chrześcijanom. Chce ustawy antykonwersyjnej

Radykalny hinduski polityk ze stanu Karnataka w Indiach wzywa do zamknięcia wszystkich chrześcijańskich miejsc modlitwy. Zarzuca duchownym...

zobacz więcej

Najpierw kilku osobników spostrzegło trzech mężczyzn sprzedających mięso na miejscowym rynku nad brzegiem rzeki. Następnie zebrało się wokół nich 15 napastników, którzy w brutalny sposób zaatakowali chrześcijan.

Zdaniem przewodniczącego Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan na ofiarach tej okrutnej zbrodni dokonano linczu w wyniku fałszywych oskarżeń o zabicie zwierzęcia.

Chrześcijanie zostali zaatakowani przez radykalnych nacjonalistów hinduistycznych z ugrupowania o nazwie „Obrońcy krów”. Sekretarz generalny Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan oraz przewodniczący Ogólnoindyjskiego Związku Katolickiego stwierdził, że „jedynie Bóg wie, ilu muzułmanów, chrześcijan i dalitów zostało zamordowanych przez te grupy zabójców w ciągu ostatnich lat”.

Katolicki lider podkreśla, że nawet jeśli w przeszłości premier Narendra Modi upominał członków ugrupowania „Obrońcy krów” w Haryanie i w Uttar Pradesh, to teraz zabójstwa świadczą o całkowitym braku woli politycznej rozwiązania problemu. Wskazuje on, że policja w tych przypadkach pozostaje bierna, a czasami wręcz partneruje tym atakom, przybywając na miejsce zdarzenia już po wszystkim.

Przewodniczący Rady twierdzi, że stan Jharkhand stał się siedliskiem przemocy skierowanej przeciwko chrześcijanom, szczególnie ze strony ekstremistów hinduistycznych. Zabijanie bydła jest kolejnym narzędziem propagandy przeciwko chrześcijanom w demokratycznych i świeckich Indiach.

Agencja Fides podaje, że w Indiach zarejestrowano już w tym roku ponad 200 przypadków aktów przemocy skierowanej przeciwko chrześcijanom.

źródło:
Zobacz więcej