RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sławomir Nowak podał się do dymisji. Dostał nową pracę

Sławomir Nowak otrzymał nową propozycję pracy na Ukrainie (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Sławomir Nowak, p.o. szefa ukraińskiej państwowej agencji drogowej Ukrawtodor, podał się do dymisji. Poinformował o tym w sieciach społecznościowych. Oświadczył także, że otrzymał nową propozycję pracy na Ukrainie.

Zarzuty dla Sławomira Nowaka za fałszywe oświadczenia majątkowe

Ukraińska Narodowa Agencja do spraw Zapobiegania Korupcji (NAZK) przekazała do sądu protokoły w sprawie nieprawdziwych informacji zawartych w...

zobacz więcej

„Jeszcze kilka tygodni temu w związku z zakończeniem trzyletniej kadencji, nową propozycją (pracy), którą otrzymałem oraz planami osobistymi podjąłem decyzję o zakończeniu swojej pracy na stanowisku szefa Ukrawtodoru” – napisał na Facebooku.

Swoją rezygnację Nowak złożył na ręce premiera Ukrainy Ołeksija Honczaruka; ma odejść ze stanowiska do 1 października. Nowak ujawnił na Twitterze, że pozostaje na Ukrainie, gdzie zaproponowano mu nową pracę. Żadnych innych szczegółów nie podał.

Po opublikowaniu informacji o dymisji Nowak podsumował też swoją działalność w Ukrawtodorze.

„W ciągu trzech lat nieprostej, ale ważnej pracy jestem ogromnie zadowolony z wyników, które udało się osiągnąć na Ukrainie” – napisał. „Jako człowiek o dużym doświadczeniu politycznym nie znam innego kraju na świecie, gdzie w tak krótkim czasie z takim sukcesem zreformowana zostałaby polityka drogowa” – podkreślił.

Wśród swych zasług Nowak wymienił m.in. stworzenie Funduszu Drogowego, inwentaryzację dróg oraz lepsze wykorzystanie kredytów Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Zadeklarował też, iż mimo że odchodzi ze stanowiska, gotów jest pomagać zarówno premierowi Ukrainy, jak i swojemu następcy w Ukrawtodorze.

Przed dwoma tygodniami Ukraińska Narodowa Agencja do spraw Zapobiegania Korupcji (NAZK) przekazała do sądu protokoły w sprawie nieprawdziwych informacji zawartych w oświadczeniach majątkowych Sławomira Nowaka. P.o. prezesa Ukraińskiej Agencji Dróg Samochodowych był wcześniej politykiem Platformy Obywatelskiej i ministrem transportu w rządzie Donalda Tuska. Ma obywatelstwo polskie i ukraińskie.

Jak informują służby prasowe Narodowej Agencji Zapobiegania Korupcji (NAZK) Ukrainy, funkcjonariusze tego urzędu ustalili, że w oświadczeniu majątkowym za 2017 r. p.o. prezesa Państwowej Agencji Dróg Samochodowych zaniżył swój majątek o 189,2 tys. hrywien (prawie 30 tys. zł).

źródło:
Zobacz więcej