RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zrzucił matkę z balkonu. Sąd uznał, że zrobił tak z miłości

Sąd uznał, że zabójstwo chorej staruszki było „czynem miłosiernym” (fot. Shutterstock/Zolnierek)

Syn zrzucił śmiertelnie chorą matkę z balkonu domu opieki społecznej. Dostał wyrok w zawieszeniu – poinformowało BBC. 53-letni mężczyzna przyznał się do winy nieumyślnego spowodowania śmierci 79-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło na terenie hrabstwa Essex we wschodniej Anglii.

Syn pobił ponad 80-letnią matkę, bo chciał 10 zł

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie nadzoruje postępowanie przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, który przez wiele lat bił i poniżał – dziś ponad...

zobacz więcej

Sąd oczyścił mężczyznę z zarzutów. Jak podało BBC, podczas ogłaszania wyroku sędzia Judge Samantha Leigh tłumaczyła: „Jesteś kimś, kto działał z miłości i desperacji”.

– Zostałeś wystarczająco pokarany i musisz żyć z tym, co zrobiłeś – powiedziała sędzia. Dodała, że był to „bardzo smutny przypadek”. Określiła czyn mężczyzny jako „miłosierne zabójstwo”.

Zamordowana kobieta miała zdiagnozowaną chorobę Alzheimera. Pod koniec życia pozostawała pod opieką specjalistów w domu opieki w Westcliff On Sea. 79-latka zmarła 10 grudnia z powodu obrażeń mózgu doznanych po upadku z balkonu na pierwszym piętrze.

Jak poinformowała policja z Essex, mężczyzna „spokojnie pozostał w domu opieki” aż do przyjazdu funkcjonariuszy. Po aresztowaniu powiedział im, że nie chciał patrzeć na cierpienie matki, po tym jak – w okresie zimowym – złapała grypę.

53-latek został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu. Będzie musiał zrealizować 60-dniowy program resocjalizacji. Podczas postępowania karnego spędził 9 miesięcy w areszcie.

źródło:
Zobacz więcej