RAPORT

Wojna na Ukrainie

Orzeszki ziemne wycofane z rynku. Klienci są proszeni o zwrot produktu

Wycofany produkt można zwracać we wszystkich sklepach sieci Lidl (fot. Shutterstock/ deepak bishnoi)
Wycofany produkt można zwracać we wszystkich sklepach sieci Lidl (fot. Shutterstock/ deepak bishnoi)

Lidl poinformował o wycofaniu z rynku orzeszków ziemnych panierowanych w pikantnym cieście o smaku paprykowym. Klienci są proszeni o zwrot produktu.

Zakupy mniej dotkliwe dla portfela. Równie tanio ostatnio było na Wielkanoc

W sierpniu koszyk podstawowych produktów w marketach był tańszy niż w lipcu. To pierwszy spadek od kwietnia – pisze wtorkowy „Puls Biznesu”.

zobacz więcej

Jak czytamy w komunikacie Lidla, powodem takiej decyzji była obecność „niezadeklarowanego składnika alergennego – mąki pszennej”.

„Klienci z nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu i zastosować się do komunikatu, ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji glutenu) artykuł nie stwarza ryzyka” – napisano w komunikacie.

Sieć zwraca się do wszystkich o zwrócenie artykułu. Można tego dokonać w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu. Zwrot towaru dotyczy wyłącznie produktu „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”.

Dodano, że inne artykuły sprzedawane przez Lidl – w tym pozostałe produkty z tej grupy – nie są objęte procedurą wycofywania.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej