RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

SokzBuraka z nieruchomościami w Płocku? Jest zawiadomienie do prokuratury

Warszawski radny PiS Jacek Ozdoba złoży do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Polityk twierdzi, że włodarz miasta bez przetargu i na preferencyjnych zasadach wynajął lokal stowarzyszeniu, na którego czele stoi właściciel profilu SokzBuraka.

Pytania o związki posła Brejzy z SokiemzBuraka. „Jest nieformalnym szefem Kozaka-Zagozdy”

„Moje źródło w Platformie Obywatelskiej, zniesmaczone SokiemzBuraka utrzymuje, że nieformalnym szefem Mariusza Kozaka-Zagozdy jest Krzysztof...

zobacz więcej

Według tygodnika „Sieci”, za stroną SokzBuraka stoi Mariusz Kozak-Zagozda zatrudniony przez stołeczny ratusz i Platformę Obywatelską. Kozak-Zagozda wykupił domenę w 2014 r. On sam twierdzi, że pozbył się jej w 2017 r. Strona miałaby również być połączona z profilem na Facebooku.

Podczas konferencji prasowej przed Prokuraturą Krajową w Warszawie radny PiS, a także kandydat tej partii w okręgu płockim, Jacek Ozdoba przedstawił informacje dotyczące zarządzenia prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, który przekazał lokal stowarzyszeniu Wolne Miasto Płock, którym kieruje Andrzej Szuliński, – Oficjalnie właściciel SokuzBuraka – podkreślał Ozdoba. – Dostał ten lokal decyzją prezydenta w okresie kampanii wyborczej, na preferencyjnych zasadach, w trybie bezprzetargowym – mówił radny.

– Zawiadamiam prokuraturę, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa w zakresie, nie tylko z art. 296 par. 1 Kodeksu karnego, ale również w zakresie nielegalnego wspierania czy finansowania kampanii wyborczej przez pana prezydenta – mówił Ozdoba.

Art. 296 par. 1 głosi: „Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Ozdoba podczas konferencji mówił, że w zawiadomieniu zwraca uwagę prokuratorom, że przesłuchany powinien zostać prezydent Płocka, Kozak-Zagozda oraz Szuliński.

źródło:
Zobacz więcej