RAPORT

Kampania 2020

Pijany sędzia w Kielcach. Prowadził auto, spowodował kolizję

Prokuratura wszczęła śledztwo (fot. Shutterstock/Damian Koziel)

Śledztwo w sprawie kolizji samochodowej, w której jednym z kierowców był nietrzeźwy sędzia sądu powszechnego okręgu kieleckiego, prowadzi prokuratura – wynika z komunikatu rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniela Prokopowicza.

Sędzia, która spowodowała wypadek po pijanemu, usunięta ze stanu sędziowskiego

Sędzia Beata B,. która w 2017 r. spowodowała wypadek drogowy, jadąc samochodem pod wpływem alkoholu, została ostatecznie usunięta ze stanu...

zobacz więcej

Jak podał prokurator, śledztwo – jakie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód – dotyczy „kierowania w ruchu drogowym samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości przez sędziego sądu powszechnego okręgu kieleckiego”.

Do zdarzenia doszło w środę w Kielcach, na ulicy Ściegiennego. – Zebrany w toku dotychczasowych czynności materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia i pojazdów, zeznań świadków, oględzin zapisów monitoringu, wyników badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wskazuje, iż kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo na prawidłowo poruszającym się kierowcy samochodu Peugeot, w wyniku czego doszło do kolizji obu pojazdów – opisywał prokurator Prokopowicz.

Kierowcy nie odnieśli obrażeń, poddali się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. – Kierowca peugeota był trzeźwy. Badanie kierowcy drugiego pojazdu wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, w stężeniu przekraczającym ustawowy próg stanu nietrzeźwości. Od kierującego volkswagenem dodatkowo pobrano krew do badań na zawartość alkoholu – wynika z komunikatu.

Wyniki badania będą znane za kilka tygodni. Prok. Prokopowicz dodał, iż postępowanie prowadzone jest „w sprawie”. – Po skompletowaniu materiału dowodowego podjęta zostanie decyzja w przedmiocie przekształcenia śledztwa w fazę ad personam, tj. o przedstawieniu zarzutu, co w przypadku kierującego volkswagenem, będzie wymagać uchylenia immunitetu sędziowskiego – dodał Prokopowicz.

źródło:

Zobacz więcej