RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Jaki złoży zawiadomienie do prokuratury ws. SokuzBuraka. „Największy ściek”

We wtorek złożę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa finansowania zorganizowanego hejtu z publicznych środków. SokzBuraka, czyli największy „ściek” i fabryka fake'ów jest finansowana z pieniędzy warszawiaków – powiedział europoseł PiS Patryk Jaki.

Hejt SokuzBuraka. „Żądamy dymisji Rafała Trzaskowskiego”

Będziemy apelować, by prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podał się do dymisji. (...) Czajka, nauczyciele, hejt, odpady. Pan absolutnie nie radzi...

zobacz więcej

Według dziennikarzy „Sieci” za internetową stroną SokzBuraka, która masowo produkuje hejt, manipulacje i kłamstwa – skierowane m.in. w polityków PiS – stoi Mariusz Kozak-Zagozda zatrudniony w Platformie Obywatelskiej oraz w warszawskim ratuszu.

B. wiceminister sprawiedliwości na konferencji prasowej zarzucił stołecznemu ratuszowi, że wycofał się z szeregu obietnic i nie znalazł środków m.in. na żłobki, dodatkowe zajęcia w przedszkolach oraz na wypłatę odszkodowań dla lokatorów z zreprywatyzowanych kamienic.

– Ale za to pieniądze znalazły się dla osoby, która organizuje SokzBuraka; największy ściek, fabryka fake'ów w internecie (jest) finansowana z pieniędzy warszawiaków – mówił Jaki.

– Jutro skieruję zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa używania publicznych pieniędzy do zorganizowanego hejtu, fake'ów na nieprawdopodobną skalę – zapowiedział europoseł PiS.

Dziennikarze tygodnika „Sieci” twierdzą, że związany z SokiemzBuraka Mariusz Kozak-Zagozda wykupił domenę w 2014 r., strona miałaby również być połączona z profilem na Facebooku. On sam twierdzi, że pozbył się domeny w 2017 r. Według ustaleń tygodnika Mariusz Kozak-Zagozda jest zatrudniony w stołecznym ratuszu w biurze marketingu.

źródło:
Zobacz więcej