RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nożownik wtargnął do komendy policji. Zaatakował kobietę

Na razie nie wiadomo, jaka była przyczyna ataku (fot. Shutterstock/BortN66)

63-letni meżczyzna zaatakował w poniedziałek nożem recepcjonistkę w holu Komendy Miejskiej Policji w Rybniku (Śląskie). Ranna trafiła do szpitala, napastnika obezwładniono i zatrzymano. Szef MSWiA Mariusz Kamiński polecił komendantowi głównemu objęcie pomocą ranionej kobiety oraz jej rodziny.

Próba zabójstwa b. prezydenta Siedlec. Śledztwo zostało umorzone

– Do siedleckiego sądu okręgowego trafił wniosek o umorzenie śledztwa wobec Dejana S., podejrzanego o usiłowanie zabójstwa b. prezydenta Siedlec...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara, w poniedziałek ok. godz. 10 rano do budynku wszedł mężczyzna, który trzymał w ręku młotek. Od razu skierował się w stronę ogólnodostępnego stanowiska informacyjnego, wskoczył na kontuar i próbował zaatakować recepcjonistkę młotkiem.

Kobieta wybiegła ze stanowiska i próbowała uciec do innego pomieszczenia na terenie komendy, ale nie zdążyła otworzyć drzwi. To tam 63-latek zaatakował i zranił ją nożem w klatkę piersiową.

Wtedy do akcji wkroczył zastępca dyżurnego - 39-letni aspirant, który skoczył na napastnika i przytrzymał jego rękę z nożem, udaremniając kolejny cios. 63-latka obezwładniono i zatrzymano, zabezpieczono też niebezpieczne narzędzia, jakie miał przy sobie: nóż i młotek, którymi zaatakował kobietę oraz scyzoryk.

Ranna kobieta trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Lekarze określają jej stan jako stabilny. Wiadomo jednak, że ma uszkodzone płuco, lekarze rozważają operację.

Do szpitala trafił również napastnik, gdzie przechodzi badania, w tym na obecność alkoholu i innych substancji odurzających. To mieszkaniec Rybnika, wcześniej niekarany. Według wstępnych informacji, nie znał swojej ofiary.

Ranna 46-latka to cywilna pracownica policji, zatrudniona od 26 lat, ma dorosłego syna. W recepcji rybnickiej komendy pracuje od 2013 r. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński polecił komendantowi głównemu policji objęcie poszkodowanej i jej rodziny wszelką pomocą. Również interweniującemu w jej obronie aspirantowi zapewniono pomoc policyjnego psychologa.

Komendant wojewódzki policji w Katowicach skierował na miejsce pracowników wydziału kontroli komendy wojewódzkiej, którzy zweryfikują prawidłowość postępowania pracowników policji w tej trudnej sytuacji.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczono również nagranie z kamer monitoringu komendy.

źródło:
Zobacz więcej