Nagrody Emmy: Najwięcej statuetek dla „Gry o tron”, ale to „Fleabag” triumfuje

Na 71. uroczystości rozdania nagród Emmy „Fleabag” otrzymał statuetkę w kategorii najlepszy serial komediowy (fot. Getty Images/ Matt Winkelmeyer/Staff)

Serial „Gra o tron” zdobył w niedzielę 12 nagród Emmy, najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych przyznawanych w USA, w tym za najlepszy serial dramatyczny. Podczas ceremonii w Los Angeles wielki sukces odniósł brytyjski serial komediowy „Fleabag”.

Wręczono nagrody Emmy po raz 70. Zaskoczenia nie ma

W Stanach Zjednoczonych po raz 70. wręczono nagrody Emmy. Są one przyznawane za najlepsze produkcje telewizyjne. Niekwestionowanym zwycięzcą...

zobacz więcej

Na 71. uroczystości rozdania nagród Emmy „Fleabag” otrzymał statuetkę w kategorii najlepszy serial komediowy, najlepsza aktorka w serialu komediowym (nagroda dla Phoebe Waller-Bridge) oraz w kategorii najlepszy scenariusz (nagroda przypadła również Waller-Bridge) i najlepsza reżyseria (Harry Bradbeer).

Wyprodukowany przez BBC i kupiony przez Amazona „Fleabag” został w zeszłym roku pominięty przez kapitułę Emmy Awards. Ale drugi sezon stał się bardzo popularny – wskazuje agencja AFP. Waller-Bridge zapowiedziała już jednak, że trzeciego sezonu nie będzie.

„Gra o tron”, mocno krytykowana po ósmym i ostatnim sezonie, zdobyła nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego oraz najlepszego aktora drugoplanowego – otrzymał ją Peter Dinklage, odtwórca roli Tyriona Lannistera.

Saga HBO, która odniosła największy sukces w historii amerykańskiej telewizji, zebrała pozostałych dziesięć nagród w kategoriach kreatywnych i technicznych.

Nagrodę dla najlepszego miniserialu otrzymał wyprodukowany przez HBO „Czarnobyl”. Najlepszym filmem telewizyjnym został „Black Mirror: Bandersnatch”.

Za najlepszego aktora w serialu dramatycznym uznano Billy'ego Portera z serialu „Pose”, a za najlepszą aktorkę w serialu dramatycznym – Jodie Comer z serialu „Killing Eve” produkcji Sid Gentle Films i BBC. Najlepszym aktorem w serialu komediowym został Bill Hader z serialu „Barry” produkcji HBO.

źródło:

Zobacz więcej