RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lider listy KO za prawem homoseksualistów do adopcji dzieci. „Co przeszkadza?”

Jestem jak najbardziej osobiście „za” – oznajmił lider chełmskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Riad Haidar, pytany o to, czy w Polsce powinny zostać zalegalizowane małżeństwa osób tej samej płci. Polityk powiedział też, że jest za adopcją dzieci przez takie małżeństwa.

Rabiej przerywa milczenie po kontrowersyjnym wywiadzie. Wrzuca zdjęcie z partnerem

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej po prawie tygodniu od publikacji jego wypowiedzi o ułatwianiu adopcji dzieci przez pary homoseksualne przerywa...

zobacz więcej

W radiu RMF FM „jedynka” KO z Chełma Riad Haidar, w przeszłości związany z SLD, był pytany o kwestie związane z osobami homoseksualnymi.

Na pytanie, czy Polska powinna prawnie zalegalizować małżeństwa homoseksualne polityk powiedział, że „jak najbardziej tak”. Tak samo odpowiedział na pytanie, czy takie małżeństwa powinny mieć również prawo do adopcji dzieci. – Co przeszkadza? – pytał polityk KO.

Wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej w połowie marca w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” stwierdził: „Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją”. Od jego słów odcięły się władze Platformy.

źródło:
Zobacz więcej