RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Hejt SokuzBuraka. „Żądamy dymisji Rafała Trzaskowskiego”

Będziemy apelować, by prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podał się do dymisji. (...) Czajka, nauczyciele, hejt, odpady. Pan absolutnie nie radzi sobie z misją prezydenta Warszawy – mówił na konferencji pod stołecznym ratuszem radny PiS Dariusz Lasocki.

Konferencja Kalety ws. SokzBuraka. Na Twitterz​e fala hejtu osób spod znaku #SilniRazem

W niedzielę przed warszawskim ratuszem sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastian Kaleta zorganizował konferencję w sprawie...

zobacz więcej

Stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości Olga Semeniuk i Dariusz Lasocki złożyli w poniedziałek rano do warszawskiego ratusza zawiadomienie, w którym domagają się wyjaśnień w związku ze współpracą urzędu z firmami zajmującymi się tworzeniem hejterskich i kłamliwych wpisów.

– SokzBuraka to nie tylko Twitter, Instagram i Facebook, ale również wielotysięczne zasięgi tworzone od wielu miesięcy przez kilka firm związanych z warszawskim ratuszem, na co mamy dowody. W trybie informacji publicznej dzisiaj zapytamy władzę Warszawy, byśmy jeszcze przed wyborami mieli fakty, czy firmy, które obsługiwały takie akcje jak: „zimny Lech”, „nie płaczę po papieżu”, obsługa medialna „akcji Czajka”, strajk nauczycieli, to firmy które są powiązane z kampaniami wyborczymi kandydatów PO i pracują w ratuszu – mówiła Semeniuk.

Z kolei Lasocki mówił, że „nie wyrażamy zgody, żeby fala hejtu i ścieku, jaki leci w mediach społecznościowych, wydobywała się między innymi z tego budynku, w którym pracują osoby, które świadczą usługi dla PO i samego prezydenta Trzaskowskiego – mówił.

Dariusz Lasocki zapowiedział też rozpoczęcie zbiórki podpisów pod wnioskiem o dymisję Rafała Trzaskowskiego z urzędu prezydenta Warszawy.

Radni PiS oczekują, że na najbliższym posiedzeniu Rady Warszawy, które odbędzie się w czwartek, ratusz złoży odpowiednie wyjaśnienia dotyczące powiązań firm zajmujących się hejtem.

Tygodnik „Sieci” twierdzi, że z SokiemzBuraka, stroną internetową odpowiedzialną za polityczny hejt wymierzony w partię rządzącą, związany jest Mariusz Kozak-Zagozda – pracownik marketingu warszawskiego ratusza, związany z Platformą Obywatelską.

źródło:
Zobacz więcej