RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Hejt SokuzBuraka. „Żądamy dymisji Rafała Trzaskowskiego”

Będziemy apelować, by prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podał się do dymisji. (...) Czajka, nauczyciele, hejt, odpady. Pan absolutnie nie radzi sobie z misją prezydenta Warszawy – mówił na konferencji pod stołecznym ratuszem radny PiS Dariusz Lasocki.

Konferencja Kalety ws. SokzBuraka. Na Twitterz​e fala hejtu osób spod znaku #SilniRazem

W niedzielę przed warszawskim ratuszem sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastian Kaleta zorganizował konferencję w sprawie...

zobacz więcej

Stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości Olga Semeniuk i Dariusz Lasocki złożyli w poniedziałek rano do warszawskiego ratusza zawiadomienie, w którym domagają się wyjaśnień w związku ze współpracą urzędu z firmami zajmującymi się tworzeniem hejterskich i kłamliwych wpisów.

– SokzBuraka to nie tylko Twitter, Instagram i Facebook, ale również wielotysięczne zasięgi tworzone od wielu miesięcy przez kilka firm związanych z warszawskim ratuszem, na co mamy dowody. W trybie informacji publicznej dzisiaj zapytamy władzę Warszawy, byśmy jeszcze przed wyborami mieli fakty, czy firmy, które obsługiwały takie akcje jak: „zimny Lech”, „nie płaczę po papieżu”, obsługa medialna „akcji Czajka”, strajk nauczycieli, to firmy które są powiązane z kampaniami wyborczymi kandydatów PO i pracują w ratuszu – mówiła Semeniuk.

Z kolei Lasocki mówił, że „nie wyrażamy zgody, żeby fala hejtu i ścieku, jaki leci w mediach społecznościowych, wydobywała się między innymi z tego budynku, w którym pracują osoby, które świadczą usługi dla PO i samego prezydenta Trzaskowskiego – mówił.

Dariusz Lasocki zapowiedział też rozpoczęcie zbiórki podpisów pod wnioskiem o dymisję Rafała Trzaskowskiego z urzędu prezydenta Warszawy.

Radni PiS oczekują, że na najbliższym posiedzeniu Rady Warszawy, które odbędzie się w czwartek, ratusz złoży odpowiednie wyjaśnienia dotyczące powiązań firm zajmujących się hejtem.

Tygodnik „Sieci” twierdzi, że z SokiemzBuraka, stroną internetową odpowiedzialną za polityczny hejt wymierzony w partię rządzącą, związany jest Mariusz Kozak-Zagozda – pracownik marketingu warszawskiego ratusza, związany z Platformą Obywatelską.

źródło:
Zobacz więcej