RAPORT

Kampania 2020

Zatrzymano człowieka, który groził Lubnauer. To funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej

Lubnauer podziękowała policji (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej, z 19-letnim stażem, został zatrzymany przez policję w związku z zawiadomieniem dotyczącym kierowania gróźb karalnych pod adresem jednej z osób publicznych. Do dotychczasowego przebiegu jego kilkunastoletniej służby nie było żadnych zastrzeżeń – poinformowano w komunikacie na stronie CIS. Chodzi o posłankę PO-KO Katarzynę Lubnauer.

Lubnauer o sytuacji w inowrocławskim ratuszu: Ale tam się nic nie dzieje

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej była pytana w programie „O co chodzi” o sytuację w inowrocławskim ratuszu i aferę związaną z rodziną Brejzów....

zobacz więcej

W czasie emisji jednego z programów TVN24 na adres kontaktowy stacji został przesłany mail z pogróżkami. W wiadomości poza wulgarnymi wyzwiskami pod adresem polityk, znalazła się groźba o treści: „trzeba cie zabić jak tego złodzieja Adamowicza” (Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska śmiertelnie ranionego w styczniu tego roku; pisownia oryginalna).

Stacja zgłosiła to na policję. „Wczoraj dopełniłam po telefonie z Policji formalności, w nocy ostrzegli mnie, że sprawca jest w mojej okolicy, żebym nie wychodziła” – napisała. Z kolei rano polityk dowiedziała się, że sprawca został ujęty w nocy. „Gratuluję Komendzie Stołecznej Policji sprawności i dziękuję za ostrzeżenie!” – podkreśliła Lubnauer.

W komunikacie Centrum Informacyjnego Sejmu napisano, że zatrzymany mężczyzna to funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej. „Szef Kancelarii Sejmu, na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby” – napisano.

Dodano też, że „zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza”.

źródło:
Zobacz więcej