Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Konferencja Kalety ws. SokzBuraka. Na Twitterz​e fala hejtu osób spod znaku #SilniRazem

W niedzielę przed warszawskim ratuszem odbyła się konferencja ws. SokuzBuraka (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik/twitter)

W niedzielę przed warszawskim ratuszem sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastian Kaleta zorganizował konferencję w sprawie SokuzBuraka. W tym czasie, na jego koncie na Twitterze, pojawiały się pełne nienawiści i hejtu wpisy osób spod znaku #SilniRazem.

„Osoba, która tworzyła platformę siania nienawiści, działała na zlecenie PO”

Osoba, która tworzyła wielką platformę siania nienawiści i fake newsów była na zleceniach Platformy Obywatelskiej – powiedział o stronie SokzBuraka...

zobacz więcej

Dziennikarze „Sieci” ujawnili, że za internetową stroną SokzBuraka, która masowo produkuje hejt, manipulacje i kłamstwa – skierowane m.in. w polityków PiS – stoi człowiek zatrudniony w Platformie Obywatelskiej oraz w warszawskim ratuszu. Jak ustalił portal tvp.info na zamkniętej imprezie po zwycięstwie nad Patrykiem Jakim, Rafał Trzaskowski nazwał twórcę SokuzBuraka „Królem internetu”.

W niedzielę Sebastian Kaleta, razem z Jackiem Ozdobą, zorganizował pod warszawskim ratuszem konferencję w tej sprawie. Politycy PiS skierowali do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego szereg pytań o Mariusza Kozaka-Zagozdę, który zatrudniony był w warszawskim ratuszu.

Sebastian Kaleta zażądał również odpowiedzi na pytanie, czy Rafał Trzaskowski wiedział o działaniach profilu SokuzBuraka i związanych z nim stron w kampanii samorządowej, czy ma wiedzę o jego funkcjonowaniu obecnie i czy wydawał dyspozycje, jak ma być prowadzony ten portal.

Pod transmisją konferencji, na twitterowym koncie Kalety, zaczęły pojawiać się pełne nienawiści i hejtu wpisy osób spod znaku #SilniRazem. Warto przypomnieć, że 16 września Koalicja Obywatelska oficjalnie rozpoczęła akcję mobilizacyjną właśnie pod tym hasłem.

Poniżej przykłady hejtu skierowane w kierunku sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

źródło:
Zobacz więcej