RAPORT

Kampania 2020

Awaria ropociągu pod Warszawą. Trwa akcja służb

Trwa akcja służb (fot.arch.PAP/Artur Reszko)

W okolicy Wołomina w woj. mazowieckim doszło do wycieku ropy z ropociągu PERN – poinformował mł. kpt. Daniel Kwiatkowski z komendy PSP w Wołominie. Wyciek został wstępnie zatamowany. Strażacy zakończyli swoje działania, do dalszych przystąpiła firma PERN. „Do zdarzenia doszło w wyniku próby nielegalnego wpięcia się do magistrali, transportującej surowiec, z którego produkowany jest m.in. olej napędowy i benzyna. Wyciek został usunięty, a sprawę badają już organy ścigania” – poinformował PERN w komunikacie.

Trzęsienie ziemi w Albanii. 340 wstrząsów wtórnych

Po trzęsieniu ziemi o sile 5,8, które w sobotę nawiedziło Albanię, odnotowano 340 wstrząsów wtórnych. Rannych zostało 105 osób, a setki budynków...

zobacz więcej

Strażacy zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu otrzymali o godz. 15.30 w niedzielę. – Po dojeździe pierwszych jednostek, sytuacja została zweryfikowana. Okazało się, że to jest wyciek ropy z ropociągu – przekazał Kwiatkowski.

Około godz. 1 zakończyły się działania strażackie i wszystkie jednostki wróciły do koszar. – Jak kończyliśmy działania, mieliśmy informację, że wstępnie wyciek został zatamowany – powiedział strażak. Teren następnie został przekazany firmie PERN, która ma całkowicie zatamować wyciek.

Ze względu na to, że przy zbieraniu ropy pracowali zarówno strażacy, jak i pracownicy PERN, nie jest znana ilość, jaka wypłynęła.

Jak podaje rozgłośnia RMF FM, rozlewisko ma 30 metrów kwadratowych powierzchni.

źródło:
Zobacz więcej