RAPORT

Kampania 2020

Karnowski: SokzBuraka to konsekwentnie prowadzona fabryka kłamstwa

Mówimy o konsekwentnie prowadzonej fabryce kłamstwa, która skrzywdziła wielu ludzi — mówił w „Strefie Starcia” Michał Karnowski, opowiadając o ustaleniach tygodnika „Sieci” w sprawie SokuzBuraka.

Joachim Brudziński pyta Grzegorza Schetynę o SokzBuraka

„Grzegorz (Schetyna – red.), wiedziałeś, że #SokzBuraka jest pasiony kasą z ....?” – napisał na Twitterze europoseł PiS. Nawiązał w ten sposób do...

zobacz więcej

Facebookowa strona SokzBuraka, która istnieje w sieci od pięciu lat, a którą „lubi” ponad 800 tys. osób, jest przestrzenią, gdzie powstały już setki hejterskich i kłamliwych wpisów. Znaczną przestrzeń na stronie poświęcono manipulacji przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi. Przypisuje się tam politykom wypowiedzi i sytuacje, które nigdy nie miały miejsca.

– Ktoś płaci ogromne pieniądze, żeby te zakłamane informacje były rozpowszechniane bardzo szybko – stwierdził na antenie TVP Info Michał Karnowski.

– Podziemne życie internetu i polityki, brudne, zakłamane. I dzisiaj wiemy, że ci, którzy chcieli walczyć z hejtem, na pewno za tym stoją. To jest szokująca informacja – dodał redaktor naczelny tygodnika „Sieci”.

źródło:
Zobacz więcej