RAPORT

Kampania 2020

Odnalazła się 16-latka. Poszukiwało jej kilkaset osób

Nastolatki poszukiwało kilkuset policjantów, strażaków i mieszkańców (fot. Policja)

Odnalazła się 16-latka z miejscowości Łazany koło Wieliczki. Nastolatki poszukiwało w niedzielę kilkuset policjantów, strażaków i mieszkańców.

Jak działa Child Alert?

W sprawie porwanej w Białymstoku Amelii uruchomiono Child Alert – system alarmowy, który służy do udostępniania fotografii zaginionych dzieci w...

zobacz więcej

W wyniku szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej 16-letnią Kasię około godz. 3.45, odnalazł w rejonie okolicznych pól uprawnych jeden z wolontariuszy.

Dziewczynę po przebadaniu przez załogę Pogotowia Ratunkowego przekazano pod opiekę rodzicom.

W kulminacyjnym momencie w poszukiwaniach Kasi uczestniczyło blisko 300 osób.

Po zgłoszeniu zaginięcia decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce ogłoszony został alarm dla całej jednostki; do poszukiwań zaangażowano m. in. Pluton Alarmowy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, Państwową Straż Pożarną w Wieliczce, Ochotniczą Straż Pożarną z Trąbek, Łazan, Biskupic, Bodzanowa, Sławkowic.

W poszukiwaniach udział brała także Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Lotnicze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przewodnicy z psami tropiącymi, a także mieszkańcy miejscowości skąd pochodzi dziewczyna oraz miejscowości sąsiednich.

Dzięki rozpowszechnionej w mediach społecznościach informacji o zaginięciu dziewczyny wiele osób się zgłosiło, chcąc pomóc w odnalezieniu zaginionej.

Zaginięcie Kasi na komisariat Policji w Gdowie zgłosiła jej matka około 19.30 w niedzielę. Dziewczyna choruje na przewleką chorobę genetyczną, która mogła powodować jej dezorientację w terenie.

źródło:
Zobacz więcej