RAPORT

Kampania 2020

Mateusz Morawiecki w Ząbkowicach Śląskich: Przywożę do was drogę S8

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w Ząbkowicach Śląskich (fot. PAP/Jan Karwowski)

Przywożę tutaj do was, po konsultacjach międzyresortowych, tę drogę; droga S8 powstanie – mówił podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Ząbkowic Śląskich (woj. dolnośląskie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier: Założenia programu PiS to silne państwo, silna rodzina i silna gospodarka

Staramy się, aby Polska, z każdym dniem, stawała się coraz lepsza – i tak się dzieje – powiedział premier na spotkaniu z wyborami w Brzegu (woj....

zobacz więcej

Premier powiedział, że PiS jest „wiarygodną partią konkretu”. – Przywożę tutaj do was, po konsultacjach międzyresortowych, tę drogę, która była w ogóle nieujmowana w czasach naszych poprzedników w finansowaniu. Była tylko kreską na mapie, nie było na nią finansów, ani realnych planów. Droga S8 powstanie – zapowiedział premier.

Dodał, że zatwierdzone zostały również wnioski na budowę i remonty dróg powiatowych i gminnych w okolicach Ząbkowic Śląskich i będą one sfinansowane z budżetu państwa. – Tych kilka kilometrów dróg tylko dla waszych gmin, by łatwiej dojechać do szpitala, szkoły, do sklepu – mówił szef rządu.

Jak dodał, rząd PiS dostrzega problemy małych miast i gmin takich jak Ząbkowice Śląskie. – To miasto jest piękne, przed Ząbkowicami jest przyszłości ocenił Morawiecki.

– Słyszałem, że ma tu dziś podobno przejechać Grzegorz Schetyna; mówię podobno, bo wczoraj miał nie przyjeżdżać, a przedwczoraj miał przyjeżdżać. Pan Grzegorz Schetyna podobno jest za związkami partnerskim, ale wcześniej mówił, że jest przeciwko związkom partnerskim. Mówił też, że 500 plus jest nierealne, że się w budżecie nie zepnie, a później mówił, że 500 plus zostanie. Podobno jest za, podobno jest przeciw. PO jest jak chorągiewka na wietrze. Podobno jest tak, podobno jest inaczej, tak przedstawiają swoje racje – zaznaczył Morawiecki. Jak dodał, najważniejsza w polityce jest wiarygodność i uczciwość.

– PiS jest partią, która dotrzymuje słowa – mówił.

Morawiecki: To my jesteśmy obrońcami konstytucji

To my jesteśmy obrońcami konstytucji, to my bronimy konstytucji i najważniejszych zapisów, które mówią o tym, że obowiązkiem państwa jest dbałość o...

zobacz więcej

Podkreślił, że dziś Polska jest na zakręcie dziejowym. – Pociąg pod hasłem dobrej zmiany jedzie, ale ona ma ważny przystanek 13 października i tam trzeba skasować bilet, wrzucić kartę wyborczą na PiS do urny – apelował premier. Podkreślił, że trzeba też mobilizować znajomych i przyjaciół, aby zagłosowali na PiS. Według premiera zbliżające się wybory są najważniejsze od 30 lat.

– Musimy zwyciężyć, nie oddamy Polski; Polska musi być w naszych, polskich rękach – oświadczył szef rządu.

Dodał, że Polska „ma być wszystkich Polaków”. – Nie tylko grup interesów, pod wpływem zagranicy, która poklepuje nas po plecach, a ktoś się z tego cieszy. Polska musi być sprawnie zarządzanym państwem, a stała się taka pod rządami PiS – zaznaczył.

Zdaniem premiera PiS jest gwarantem tego, że będzie kontynuowana polityka społeczna. – Zrobiliśmy więcej niż obiecaliśmy. Cztery lata temu 500 plus było obiecany na drugie, trzecie dziecko i każde kolejne, a wprowadziliśmy również na pierwsze – powiedział.


Morawiecki zauważył, że za rządów PiS Polska się rozwija. – Chcemy by nasza młodzież nie wyjeżdżała z Polski; chcemy by dla młodych ludzi były tu najlepsze perspektywy, dlatego wdrożyliśmy bez podatku PIT dla młodych, przełomowy projekt" – mówił. Podkreślił, że o ten projekt pytany jest w USA.

– Ten projekt podziwiany jest w Europie Zachodniej. Pytają jak to możliwe, że was na to stać. To jest możliwe dzięki PiS. Pogoniliśmy mafie vatowskie, pogoniliśmy przestępców podatkowych – podkreślił.

źródło:

Zobacz więcej