RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Joachim Brudziński pyta Grzegorza Schetynę o SokzBuraka

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna Grzegorz Schetyna (fot. PAP/Andrzej Grygiel, Facebook/SokzBuraka)

„Grzegorz (Schetyna – red.), wiedziałeś, że #SokzBuraka jest pasiony kasą z ....?” – napisał na Twitterze europoseł PiS. Nawiązał w ten sposób do niedzielnej informacji, ujawnionej przez tygodnik „Sieci”, zgodnie z którą hejterska strona SokzBuraka była finansowana przez Platformę Obywatelską.

Dziennikarskie ustalenia: Koalicja Obywatelska opłacała największą hejterską stronę w sieci

Hejterska strona SokzBuraka, której celem jest niszczenie Prawa i Sprawiedliwości, była finansowana przez Platformę Obywatelską; stworzył ją...

zobacz więcej

Dziennikarze „Sieci” ujawnili, że za internetową stroną SokzBuraka, która masowo produkuje hejt, manipulacje i kłamstwa stoi człowiek zatrudniony w Platformie Obywatelskiej oraz w warszawskim ratuszu Mariusz Kozak-Zagozda.

Facebookowa strona SokzBuraka, która istnieje w sieci od pięciu lat, a którą „lubi” ponad 800 tys. osób, jest przestrzenią, gdzie powstały już setki hejterskich i kłamliwych wpisów. Większość z nich dotyczy polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jej treści uderzają też w Kościół Katolicki i dziennikarzy TVP. Strona udostępniała również materiały przychylne m.in. obecnemu prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu.

Jak nieoficjalnie ustalił portal tvp.info, na zamkniętej imprezie po zwycięstwie nad Patrykiem Jakim, Rafał Trzaskowski nazwał twórcę SokuzBuraka „Królem Internetu”. Według ustaleń „Sieci”, to właśnie Mariusz Kozak-Zagozda zgarnął kilkaset tysięcy złotych za swoją pełną nienawiści polityczną aktywność w sieci.

źródło:
Zobacz więcej