RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Jak „król Internetu” Rafała Trzaskowskiego na hejterskiej stronie lansował

Grafiki z profilu SokzBuraka (fot. Facebook.com/Sokzburaka)

Tygodnik „Sieci” ujawnił, kto stoi za dużym fanpagem antypis, skupiającym się na szerzeniu nieprawdziwych informacji i hejtu. Jest nim Mariusz Kozak-Zagozda, który „od kwietnia br. jest zatrudniony w warszawskim urzędzie miasta, w biurze marketingu” i od tego czasu otrzymał „co najmniej 25 tys. zł.”. Portal tvp.info pokazuje, jak Sok z Buraka promował Rafała Trzaskowskiego.

Dziennikarskie ustalenia: Koalicja Obywatelska opłacała największą hejterską stronę w sieci

Hejterska strona SokzBuraka, której celem jest niszczenie Prawa i Sprawiedliwości, była finansowana przez Platformę Obywatelską; stworzył ją...

zobacz więcej

Dziennikarze „Sieci” ujawnili, że za internetową stroną SokzBuraka, która masowo produkuje hejt, manipulacje i kłamstwa – skierowane m.in. w polityków PiS – stoi człowiek zatrudniony w Platformie Obywatelskiej oraz w warszawskim ratuszu.

Jak nieoficjalnie ustalił portal tvp.info, na zamkniętej imprezie po zwycięstwie nad Patrykiem Jakim, Rafał Trzaskowski nazwał twórcę SokuzBuraka „Królem Internetu”. Jak wynika z ustaleń dziennikarzy „Sieci”, to właśnie Mariusz Kozak-Zagozda zgarnął kilkaset tysięcy złotych za swoją pełną nienawiści polityczną aktywność w sieci.

Facebookowa strona SokzBuraka, która istnieje w sieci od pięciu lat, a którą „lubi” ponad 800 tys. osób, jest przestrzenią, gdzie powstały już setki hejterskich i kłamliwych wpisów. Znaczną przestrzeń na stronie poświęcono manipulacji przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi. Przypisuje się tam politykom wypowiedzi i sytuacje, które nigdy nie miały miejsca.

Strona służyła jednak również do promowania m.in. Rafała Trzaskowskiego. Poniżej przedstawiamy kilka wpisów szczególnie przychylnych dla obecnego prezydenta Warszawy.

źródło:
Zobacz więcej