RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Jarosław Kaczyński: Nasz rząd odrzucił tę politykę z całym zdecydowaniem

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz eurodeputowana Beata Szydło i posłanka Anna Paluch (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Jarosław Kaczyński stwierdził podczas konwencji w Nowym Sączu, że rząd PiS stanowczo odrzucił pedagogikę wstydu za własny naród. – Ci, którzy rządzili wcześniej zgadzali się na nią, a nawet sami ją prowadzili – zauważył.

„Fundamentem państwa jest rodzina, której będziemy bronić”

– Naszym celem jest uzyskanie wysokiego poziomu gospodarczego, ale także solidarności i spójności społecznej – oświadczył prezes PiS Jarosław...

zobacz więcej

– Naród polski kształtowano w ten sposób, by uznawał swoją niższość i to niższość nie tylko w sensie rozwoju gospodarczego, ale także w sensie moralnym. Wmawiano nam, że ponosimy winy za wydarzenia, za które w najmniejszej mierze winy nie ponosimy. Co więcej, wmawiano nam, że byliśmy oprawcami, tam gdzie byliśmy ofiarami – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak wskazał „także w oświacie budowano pedagogikę wstydu za własny naród”. – Chcę państwu jasno powiedzieć, nasz rząd, rząd Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy odrzucił tę politykę z całym zdecydowaniem – podkreślił polityk.

– Co więcej, odrzucił ją z sukcesami. Każdy kto przypomni sobie wydarzenia sprzed 22 dni, pierwszy września tego roku w Warszawie, a przedtem w Wieluniu, przemówienie prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, to stanięcie na bosaka przed Polakami, przyznanie, że Niemcy dopuścili się ogromnych zbrodni wobec Polaków, nie tylko wobec innych i że były to zbrodnie gigantyczne, niewybaczalne, to jest sukces naszej polityki – ocenił Kaczyński.

Innym sukcesem w walce z „pedagogikę wstydu”, jaki przytoczył Jarosław Kaczyński, było porozumienie między premierem Morawieckim a premierem Izreala Binjaminem Netanjahu. – Ten dokument, z punktu widzenia tego, co działo się przedtem, nie tylko w Izraelu, jest przełomowy i jest krokiem w kierunku uznania prawdy. My nie chcemy niczego innego, my chcemy prawdy o polskiej historii – akcentował szef PiS.


– Nie potrzebujemy żadnej propagandy. Nam prawda wystarczy. Prawda buduje godność naszego narodu, bo nasz naród w tych najstraszliwszych czasach zachował się godnie, walczył i zasłużył na najwyższe pochwały, a nie pogardę i oskarżenia. Idziemy w tym kierunku, by ta świadomość stała się świadomością, nie przesadzam, w skali globalnej – dodał Jarosław Kaczyński.

źródło:
Zobacz więcej