RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Osoba, która tworzyła platformę siania nienawiści, działała na zlecenie PO”

Osoba, która tworzyła wielką platformę siania nienawiści i fake newsów była na zleceniach Platformy Obywatelskiej – powiedział o stronie SokzBuraka Sebastian Kaleta, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Stołeczni radni PiS domagają się od PO i Rafała Trzaskowskiego wyjaśnień w tej sprawie.

Taki hejt produkuje się za pieniądze PO i warszawskiego ratusza Trzaskowskiego. Przykłady

Dziennikarze „Sieci” ujawnili, że za internetową stroną SokzBuraka, która masowo produkuje hejt, manipulacje i kłamstwa – skierowane m.in. w...

zobacz więcej

Dziennikarze „Sieci” ujawnili, że za internetową stroną SokzBuraka, która masowo produkuje hejt, manipulacje i kłamstwa – skierowane m.in. w polityków PiS – stoi człowiek zatrudniony w Platformie Obywatelskiej oraz w warszawskim ratuszu. Jak ustalił portal tvp.info na zamkniętej imprezie po zwycięstwie nad Patrykiem Jakim, Rafał Trzaskowski nazwał twórcę SokuzBuraka „Królem Internetu”.

Sebastian Kaleta, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości zwrócił uwagę na konferencji prasowej, że niemal rok temu z radnym Jackiem Ozdobą, który był wówczas rzecznikiem prasowym kampanii Patryka Jakiego, informował, że dzieją się nieprawdopodobne rzeczy w internecie. Miał na myśli szerzenie nienawiści oraz publikowanie fałszywych informacji.

– Niestety dzisiaj widzimy, że te pytania, które zadaliśmy rok temu prowadzą do Platformy Obywatelskiej – powiedział.

– Prosiliśmy wtedy PO, żeby zajęła stanowisko, nie odpowiedziała. Dlatego dzisiaj stanowczo żądam, żeby Rafał Trzaskowski wyszedł jutro rano na konferencję prasową i oświadczył, dlaczego Mariusz Kozak-Zagozda jest w warszawskim Ratuszu – stwierdził.

Sebastian Kaleta zażądał również odpowiedzi na pytanie, czy Rafał Trzaskowski wiedział o działaniach profilu SokuzBuraka i związanych z nim stron w kampanii samorządowej, czy ma wiedzę o jego funkcjonowaniu obecnie i czy wydawał dyspozycje, jak ma być prowadzony ten portal.

– Czy Rafał Trzaskowski uczestniczył bądź nadzorował systemowe sianie nienawiści w internecie, nastawianie Polaków przeciw Polakom, Warszawiaków przeciw Warszawiakom, bo taki charakter, wielkiej nienawiści, emocji, fałszu ma strona SokzBuraka – zastanawiał się Kaleta.

źródło:
Zobacz więcej