RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kidawa Błońska i Neumann „doskonale o tym wiedzą”. „Tam nie ma barier, idą duże pieniądze”

Jeśli od lutego 2018 r. do dziś płaci się regularnie z pieniędzy partyjnych jakiemuś człowiekowi za jakieś działania, powinno się o tym wiedzieć. Kandydatka na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska moim zdaniem doskonale o tym wie. Podobnie zachowuje się szef klubu PO-KO Sławomir Neumann, który zatrudnia w charakterze współpracy Mariusza Kozaka-Zagozdę – mówił dziennikarz „Sieci” Marek Pyza, który ujawnił, kto stoi za hejterską stroną SokzBuraka.

Taki hejt produkuje się za pieniądze PO i warszawskiego ratusza Trzaskowskiego. Przykłady

Dziennikarze „Sieci” ujawnili, że za internetową stroną SokzBuraka, która masowo produkuje hejt, manipulacje i kłamstwa – skierowane m.in. w...

zobacz więcej

SokzBuraka – najbardziej hejterski obszar internetu, którego celem jest niszczenie Prawa i Sprawiedliwości – został stworzony przez człowieka zatrudnionego nie tylko w PO, ale też w warszawskim ratuszu – donoszą dziennikarze „Sieci”.

Według ustaleń gazety, SokzBuraka to „potężny oręż w walce politycznej Platformy Obywatelskiej, za którym stoi sprawny piarowiec Mariusz Kozak-Zagozda – autor strony, który dziś wypiera się pracy przy tym projekcie”. Jak ustalono, mężczyzna jest zatrudniony przez Platformę Obywatelską i warszawski ratusz.

Na antenie TVP Info współautor publikacji Marek Pyza mówił o kulisach dziennikarskiego śledztwa ws. hej tu, opłacanego przez Platformę. Jak mówi, autorzy hejterskich wpisów „jeszcze nie zostali za nie ukarani”. – Twórca i najważniejszy człowiek do tej pory był w ukryciu, ale kto inny wziął teraz na siebie prowadzenie tej strony – mówił.

– W czasie przesłuchania przyznał się że założył stronę SokzBuraka. On w 2017 r. przekazał domenę, ale z naszych dowodów wynika, że do dziś prowadzi tę stronę – oznajmił Pyza.

Dalej stwierdził, że trwa kilka śledztw o „kłamstwach, które ten profil powielał”. – Tam nie ma żadnych barier, idą za tym duże pieniądze. Ta strona była promowana za mocną kasę. Były tam wpisy sponsorowane – opowiadał.

źródło:
Zobacz więcej