RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Założenia programu PiS to silne państwo, silna rodzina i silna gospodarka

W swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki skupił się na gospodarce (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)
W swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki skupił się na gospodarce (fot. PAP/Aleksander Koźmiński)

Staramy się, aby Polska, z każdym dniem, stawała się coraz lepsza – i tak się dzieje – powiedział premier na spotkaniu z wyborami w Brzegu (woj. opolskie) premier Mateusz Morawiecki. – Założenia programu PiS to silne państwo, silna rodzina i silna gospodarka – podkreślił.

„Fundamentem państwa jest rodzina, której będziemy bronić”

– Naszym celem jest uzyskanie wysokiego poziomu gospodarczego, ale także solidarności i spójności społecznej – oświadczył prezes PiS Jarosław...

zobacz więcej

Nawiązując do herbu miejscowości Brzeg, który przedstawia trzy kotwice na czerwonym tle, Morawiecki mówił, że kotwice te symbolizują założenia programu PiS: silne państwo, silną rodzinę oraz silną gospodarkę.

Przypomniał również założenia przedstawionego w sobotę Pakietu dla Przedsiębiorców takie jak: ulga w ZUS średnio 500 zł dla małych firm; ryczałtowy ZUS bez zmian dla firm o przychodach powyżej 10 tys. zł; podniesienie limitu przychodów dla podatku ryczałtowego i 9-proc. CIT-u oraz ponad 1 mld zł dla inwestorów.

– Opodatkowaliśmy wielkie korporacje międzynarodowe i te pieniądze przeznaczyliśmy na polskie drogi, polskie szpitale i polskie szkoły. Każdy kto chce niech zobaczy w rachunkach przedstawianych na stronie Ministerstwa Finansów – podatek od zysków firm – podatek CIT – mówił premier.

Dodał, że rząd PiS „złapał korporacyjnego byka za rogi i dzisiaj oni płacą realne pieniądze do polskiego budżetu”. – Zależy nam na polskiej własności, polskim kapitale i w tym kierunku prowadzimy naszą politykę – wyjaśnił.

– Pokazujemy, w jaki sposób sprawnie zarządzać finansami państwa. Polska jednocześnie prowadzi najbardziej szczodre programy społeczne, a w tym samym czasie mamy najbardziej zrównoważone finanse – zaznaczył. – Poszerzyliśmy nasz program Rodzina 500 plus, ponieważ rodzina jest fundamentem polityki Prawa i Sprawiedliwości – dodał Morawiecki.

źródło:

Zobacz więcej