Politycy o hejcie w sieci. „Nie dziwi, bo wzięli na listę hejterkę Jachirę”

Jeżeli potwierdziłyby się te informacje, że to faktycznie osoby związane bezpośrednio z Platformą Obywatelską, a nawet zatrudnione przez tę partie, prowadzą fanpage i strony, które w sposób kłamliwy i ordynarny atakują różnych polityków, to byłby niebywały skandal – ocenił w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller.

Taki hejt produkuje się za pieniądze PO i warszawskiego ratusza Trzaskowskiego. Przykłady

Dziennikarze „Sieci” ujawnili, że za internetową stroną SokzBuraka, która masowo produkuje hejt, manipulacje i kłamstwa – skierowane m.in. w...

zobacz więcej

Dziennikarze „Sieci” ujawnili, że za hejterską stroną SokzBuraka stoi człowiek, który jest zatrudniony przez Platformę Obywatelską i warszawski ratusz. To – według dziennikarzy – piarowiec Mariusz Kozak-Zagozda.

Facebookowa strona SokzBuraka, która istnieje w sieci od pięciu lat, a którą „lubi” ponad 800 tys. osób, jest przestrzenią, gdzie powstały już setki hejterskich i kłamliwych wpisów. Większość z nich dotyczy polityków Prawa i Sprawiedliwości; treści uderzają też w Kościół Katolicki i dziennikarzy TVP.

Na antenie TVP Info politycy skomentowali te doniesienia. – To jest bardzo niepokojące, jeśli potwierdzi się, że z pieniędzy publicznych jest finansowany hejt przez tych, którzy próbują najgłośniej o hejcie krzyczeć. Mnie nie dziwi, bo przecież PO wzięła na swoje listy jawną hejterkę Klaudię Jachirę, która wrzuca obrzydliwe filmiki do Internetu – mówił minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś.

źródło:
Zobacz więcej