RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Ciężarówka wjechała w tłum na bazarku. Jest co najmniej 10 ofiar

Policja ocenia, że mogło dojść do awarii hamulców (fot. TT/Khaleej Times)

Co najmniej 10 osób zginęło, a 16 zostało rannych po tym jak ciężarówka wjechała w grupę osób, które wybrały się na targ w chińskiej prowincji Hunan. Kierowca został zatrzymany.

Firma, której ciężarówka zderzyła się z pociągiem, pod lupą policji

Policja przeszukała siedzibę firmy, do której należała ciężarówka będąca przyczyną katastrofy kolejowej w Jokohamie. W jej wyniku jedna osoba...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w niedzielę około godz. 8.50 rano czasu lokalnego Huashi, mieście w prowincji Xiangtan – przekazały władze przez Weibo, komunikator wzorowany na Twitterze.

W oświadczeniu napisano, że ciężarówka stoczyła się po stromym odcinku drogi i wjechała w tłum ludzi. Kierowca został zatrzymany i wszczęto śledztwo. Jeden z oficerów policji przekazał, że przypuszczalnie doszło do awarii hamulców.

Media zwracają uwagę, że w Chinach regularnie dochodzi do podobnych wypadków. Pół roku temu sześć osób odniosło obrażenia po tym jak ciężarówka wjechała na targ w mieście Yangping w prowincji Habei. Kierowca stracił wówczas kontrolę nad kierownicą po tym jak dostał ataku padaczki.

W marcu 2017 roku 9 osób zginęło a 14 zostało rannych, gdy kierowca autobusu i wjechał w tłum na targu w mieście Shaozhuang w prowincji Shandong.

źródło:
Zobacz więcej