RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Wypchane marionetki” na lewicy. Czarzasty: Opozycja zgodna w granicach rozsądku

PO „w pewnym momencie zaczęła walczyć o elektorat lewicy” (fot.PAP/Adam Warżawa)
PO „w pewnym momencie zaczęła walczyć o elektorat lewicy” (fot.PAP/Adam Warżawa)

Najnowsze

Popularne

Wszyscy, którzy głosują na lewicę, głosują na KW SLD; nie ma innej lewicy, są tylko wypchane marionetki – powiedział w niedzielę lider SLD Włodzimierz Czarzasty, oceniając relacje z Koalicją Obywatelską.

Schetyna komentuje obietnice gospodarcze PiS: To ściema

To, co obiecuje rząd to „jedna wielka bajka, ściema i opowieść PiS”; podatki wzrastają i to jest polityka rządu – mówił w niedzielę na konwencji...

zobacz więcej

Czarzasty pytany w Radiu Zet o obecne relacje pomiędzy KW SLD a Koalicją Obywatelską, tłumaczył, że PO „w pewnym momencie zaczęła walczyć o elektorat lewicy”. Jak mówił, politycy lewicy, w tym m.in. b. wiceprzewodnicząca SLD Katarzyna Piekarska, która w nadchodzących wyborach startuje z listy KO w Warszawie, otrzymali od Platformy propozycje przejścia do Koalicji.

Ocenił, że nie były to „eleganckie ruchy”. – To było złe ze strony PO – powiedział lider SLD. Dodał jednak, że cieszył się z „przejścia” części działaczy do PO, bo „woli mieć jasność, kto ma ciągoty w stronę prawicy czy Platformy Obywatelskiej, niż przekonać się o tym w pewnej chwili na sali sejmowej”.

Czarzasty podkreślił, że w obecnie nie ma Koalicji Europejskiej i jednego opozycyjnego bloku (Koalicję Europejską tworzyły przez wyborami do PE: PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni). – Wszyscy, którzy głosują na lewicę, głosują na KW SLD. Nie ma innej lewicy, są tylko wypchane marionetki – przekonywał. Zaznaczył jednak, że „na opozycji powinna być zgoda w granicach rozsądku”.

Czarzasty mówił, że „wszyscy wiedzą”, że Małgorzata Kidawa-Błońska została wystawiona przez PO jako kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera po to, żeby „schować” Grzegorza Schetynę, który „ciągnął partię w dół”.

Włodzimierz Czarzasty pytany o możliwość współpracy Lewicy z Koalicją Obywatelską podkreślił, że pewne jest to, że Lewica „nigdy nie będzie współpracowała z PiS”. – Jeżeli wejdziemy do Sejmu będziemy rozmawiać z demokratami. Nie można Kaczyńskiego porównywać ze Schetyną, bez względu na to, jak to wygląda. Zawsze Koalicja Obywatelska stała po stronie konstytucji, którą Polsce dała lewica – mówił Czarzasty. Dodał, że „najważniejsze jest to, aby cały blok lewicy uzyskał jak najwięcej głosów, bo to on będzie działał dla strony demokratycznej”.

Podczas sobotniej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu Katarzyna Piekarska – była polityczka SLD – oceniła, że program KO jest adresowany także do wyborców lewicy. – W tym programie jest wszystko to, co jest dla was ważne – przekonywała zwolenników lewicy.

W piątek zaś lider PO Grzegorz Schetyna powiedział do lewicy „nie atakujmy się”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej