RAPORT

Kampania 2020

Schetyna komentuje obietnice gospodarcze PiS: To ściema

Konwencja KO w Jeleniej Górze (fot.PAP/Jan Karwowski)

To, co obiecuje rząd to „jedna wielka bajka, ściema i opowieść PiS”; podatki wzrastają i to jest polityka rządu – mówił w niedzielę na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Jeleniej Górze szef PO Grzegorz Schetyna.

Premier: Nie wierzcie, że PO utrzyma programy społeczne

Trzeba umieć walczyć z mafiami VAT-owskimi – mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami Mysłowic. – Bandyci VAT-owscy i...

zobacz więcej

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach premier Mateusz Morawiecki przedstawił i podpisał Pakiet dla Przedsiębiorców.

To pięciopunktowy program zawierający propozycje takie jak: ulga w ZUS średnio 500 zł dla małych firm; ryczałtowy ZUS bez zmian dla firm o przychodach powyżej 10 tys. zł; podniesienie limitu przychodów dla podatku ryczałtowego i 9-proc. CIT-u oraz ponad 1 mld zł dla inwestorów.

Schetyna powiedział na niedzielnej konwencji KO, że to, co obiecuje rząd to „jedna wielka, bajka, ściema i opowieść PiS – obietnice, obietnice, obietnice, a podatki będą wzrastać, będą nazywane opłatami emisyjnymi”. – Podatki wzrastają i to jest polityka rządu PiS. Tak jest i będzie – dodał.

Według niego „czegokolwiek nie obiecają rządzący, będą mieli dzisiaj usta pełne frazesów, obietnic, otwartości, będą się uśmiechać, a po 13 października – jeżeli nie daj Boże wygrają – będzie tak samo. Zaciśnięte zęby, niechęć, nienawiść i odsuwanie tych, którzy nie są tacy, jak oni”.

– My nie chcemy państwa PiS. My chcemy otwartej obywatelskiej Polski – takiej, w której wszyscy będziemy się mogli zmieścić i będziemy chcieli tutaj żyć, chcieli tutaj mieszkać, i będziemy z tego dumni – mówił lider PO.

źródło:

Zobacz więcej