RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Brawurowa jazda 26-latka. 25 punktów karnych i wysoki mandat [WIDEO]

25 punktów karnych, 1 tys. zł mandatu oraz utrata prawa jazdy na trzy miesiące to konsekwencje nierozsądnej jazdy 26-latka z Dolnego Śląska. Policja publikuje wideo i apeluje do kierowców o rozwagę.

Nawet na chodniku nie byli bezpieczni – motocyklista wjechał w grupę pieszych

W miejscowości Kościelec, w powiecie kolskim w Wielkopolsce motocyklista na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w szóstkę pieszych. Do wypadku...

zobacz więcej

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali 26-latka, który kierując samochodem stworzył bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

„Kierowca pojazdu marki Volkswagen Golf wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych na podwójnej ciągłej oraz przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Miernik wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 60 km na godzinę miał na liczniku 134 km. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej” – wyjaśnia policja.

26-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. zł, a na jego konto wpadły 25 punkty karne.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. „Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.” – napisano w komunikacie.

źródło:
Zobacz więcej