RAPORT

Kampania 2020

Dzień Batmana. Gotham złożyło hołd swojemu obrońcy

Batman jest jednym z najpopularniejszych bohaterów komiksowych na świecie (fot. PAP/EPA/Sashenka Gutierrez)

Od 80 lat pilnuje bezpieczeństwa Gotham – w sobotni wieczór miasto podziękowało mu. Setki osób uczestniczyły w uroczystościach ku czci Batmana w Williamsburgu na nowojorskim Brooklynie. Uruchomiono między reflektor wzywający komiksowego bohatera.

„Postać, która inspiruje”. 80. urodziny Batmana w Polsce

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się urodziny Batmana. Organizatorzy chcieli w ten sposób uczcić pojawienie się postaci w komiksie. Na Dworcu...

zobacz więcej

W uroczystościach wziął udział m.in. komendant nowojorskiej policji (NYPD) James O’Neill, który z tej okazji zmienił opis na Twitterze na „James Gordon”, komisarz Departamentu Policji Gotham City”. O’Neill, jako jeden z bohaterów komiksowej serii uruchomił reflektor sygnalizacyjny wzywający Batmana.

80. urodziny Człowieka Nietoperza uczczono w wielu miasta świata. Logo bohatera wyświetlono na budynkach Rzymie, Londynie, Barcelonie, Berlinie, Tokio, Montrealu, Mexico City czy Melbourne.

Dzień Batmana jest obchodzony każdego roku w trzecią sobotę września. Tegoroczne obchody były wyjątkowe, gdyż odbyły się w 80. rocznicę pierwszego pojawianie się miliardera Bruce’a Wayne’a w komiksie wydawnictwa DC Comics.

Fikcyjne miasto Gotham, w którym z przestępcami walczy stworzony przez rysownika Billa Fingera Batman jest wzorowane na Nowym Jorku.


źródło:
Zobacz więcej