RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

W Poznaniu otwarto bezkasowy sklep. Wystarczy ci smartfon

Na deptaku w Poznaniu rozpoczął działalność pierwszy bezkasowy sklep w Polsce (fot. Facebook/Take&GO)

W centrum Poznania rozpoczął działalność bezkasowy sklep. Obiekt jest czynny całą dobę i przez cały tydzień. Zakupy robi się przy użyciu aplikacji na smartfonie. Twórcy zakończyli fazy testów sklepu i rozpoczęli jego normalną działalność. Zapowiadają otwarcie kolejnych placówek.

E-sklepy idą na rekord. „Rozkwit działalności w sieci”

W pierwszym półroczu w Polsce powstało 2,8 tys. nowych sklepów internetowych, co jest najwyższym wynikiem od lat – informuje „Rzeczpospolita”....

zobacz więcej

W celu wejścia do bezkasowego sklepu i zrobienia w nim zakupów, konieczna jest odpowiednia aplikacja na smartfona. Trzeba do niej podpiąć kartę płatniczą. W sklepie do wyboru jest około 900 produktów. Głównie są to artykuły spożywcze, kanapki, świeże soki i dania gotowe.

– Naszym celem było stworzenie sklepu, który pozwala na błyskawiczny proces zakupowy ze wsparciem nowoczesnej technologii. Pierwsze wrażenia klientów są bardzo pozytywne – powiedział prezes poznańskiej firmy Surge Cloud Marcin Dąbrowski.

Dodał, że przed nimi „jeszcze dużo pracy i obserwacji, ale pierwszy istotny etap” został już zrealizowany.

Za wybrane produkty konsument płaci w tzw. strefie kasującej, gdzie należy wyłożyć zakupy. Dzięki oznaczeniu produktów tagami RFID sumowanie cen następuje bez potrzeby skanowania towarów. Gdy klient zaakceptuje listę zakupów, z jego karty zostanie pobrana płatność. Faktura wysyłana jest na podany adres mailowy oraz dostępna w aplikacji.

W najbliższych miesiącach twórcy przedsięwzięcia planują otworzyć kolejne obiekty w 2-3 lokalizacjach, m.in. na osiedlu mieszkaniowym. W ciągu pół roku ma ich być czynnych sześć. Do końca 2020 r. ma powstać około 20 sklepów — głównie w Poznaniu i Warszawie.

źródło:

Zobacz więcej