RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Dziennikarz Agory agituje za Koalicją Obywatelską. „Jeszcze furtka jest do dyspozycji”

„Zachęcam, żeby dalej w ten sposób działać” (fot.TT/Aleksandra Gajewska)

Dziennikarz „Polityki” i TOK FM Jacek Żakowski pomagał w wywieszaniu banerów wyborczych kandydatce Koalicji Obywatelskiej. – Naprawdę trzeba – przekonywał dziennikarz. – Zachęcam, żeby dalej w ten sposób działać – mówiła z kolei wspierana przez niego Aleksandra Gajewska.

Żakowski zbierał podpisy na rzecz lidera Obywateli RP. „Ludzie odchodzą obrzydzeni”

Dziennikarz Jacek Żakowski zaangażował się w zbieranie podpisów dla lidera radykalnego ruchu opozycyjnego Obywatele RP Pawła Kasprzaka, który...

zobacz więcej

Żakowski wraz z Aleksandrą Gajewską, która kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej rozwieszał jej baner wyborczy. Na nagraniu zamieszczonym w sieci przez Gajewską razem opowiedzieli o tym, dlaczego to robią.

– Póki mamy demokrację, a jeszcze trochę mamy, trzeba korzystać , cieszyć się, potem może nie być okazji, pokazywać co myślimy, czego dla Polski chcemy, dla siebie czego chcemy, demonstrując to na swoich płotach, balkonach, samochodach, na czym kto może. Naprawdę trzeba – mówił publicysta.

Z kolei Gajewska mówiła: „Pan redaktor apelował dziś o to, że mówił nikt się do niego nie zgłosił ja postanowiłam. Choć w wielu kwestiach się różnimy, okazało się że na taki apel zareaguje. Zachęcam, żeby dalej w ten sposób działać”.

– Mamy jeszcze powierzchnię, jeśli jakaś partia z opozycji demokratycznej chciała, to furtka jest do dyspozycji – mówił Żakowski.

Wielu internautów zarzuciło Żakowskiemu, że jako dziennikarz aktywnie angażuje się w działania polityczne. Z kolei redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis pochwalił działania Żakowskiego.

Na początku września Żakowski zaangażował się w zbieranie podpisów pod kandydaturą lidera radykalnego ruchu opozycyjnego Obywatele RP Pawła Kasprzaka.

źródło:
Zobacz więcej