RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Materiał »Superwizjera« TVN to próba manipulacji i szkalowania”

Szef NIK poinformował w oświadczeniu, że materiał „Superwizjera” odbier jako próbę manipulacji (fot. wikipedia.com)
Szef NIK poinformował w oświadczeniu, że materiał „Superwizjera” odbier jako próbę manipulacji (fot. wikipedia.com)

– Materiał »Superwizjera« TVN odbieram jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia nie tylko mojej osoby, ale również kierowanych przeze mnie instytucji; w związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową – poinformował w oświadczeniu szef NIK Marian Banaś.

Organizator „urodzin Hitlera”: III Rzesza to moje zainteresowania

Przewodniczący stowarzyszenia Duma i Nowoczesność przyznał w gliwickim sądzie, że był pomysłodawcą i organizatorem sfilmowanych ukrytą kamerą przez...

zobacz więcej

„Superwizjer” TVN poinformował w sobotę, że były minister finansów i nowy szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego: dwa domy; grunty rolne oraz kamienicę. – Kamienicę oraz dwa mniejsze mieszkania wynajmuje – informują dziennikarze programu.

Wg nich kamienica położona jest w krakowskiej dzielnicy Podgórze, a mieści się w niej pensjonat, który oferuje gościom pokoje na godziny.

Z materiału „Superwizjera” wynika, że w 2016 roku Marian Banaś zadeklarował, że sprzeda kamienicę, ale do tego nie doszło. Umowa przedwstępna – twierdzą dziennikarze – została jednak odnotowana w dokumentach sądowych. Jak podano, niedoszłym nabywcą jest 30-letni Dawid O., który prowadzi pensjonat w kamienicy ministra.

Szef NIK poinformował w oświadczeniu, że łączenie jego osoby z działalnością przedstawioną w materiale redaktora Bertolda Kittela jest „oszczerstwem i pomówieniem”. „Nie zarządzałem pokazanym w materiale hotelem. Byłem właścicielem budynku, który na podstawie umowy zawartej zgodnie z prawem wynająłem innej osobie. Osoba ta prowadziła tam działalność hotelową. Obecnie nie jestem właścicielem tej nieruchomości” – podkreślił Banaś.

„Materiał odbieram jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia nie tylko mojej osoby, ale również kierowanych przeze mnie instytucji. W związku z nieprawdziwymi informacjami skieruję sprawę na drogę sądową” – zapowiedział prezes NIK.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej