RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W dwóch szpitalach na Lubelszczyźnie pojawiły się groźne bakterie

Bakteria KPC jest odporna na wiele antybiotyków (fot. Shutterstock/hxdbzxy)

W szpitalu powiatowym w Lubartowie wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na oddział neurologiczny po tym, jak wykryto tam bakterie KPC – poinformował portal polsatnews.pl. Groźne bakterie pojawiły się też w szpitalu w Hrubieszowie – pałeczkę ropy błękitnej stwierdzono u jednego z pacjentów.

„Poprawi się sytuacja w służbie zdrowia”

Zapewniam, że za dość krótki czas poprawi się sytuacja w służbie zdrowia – powiedział w Nakle n. Notecią marszałek Senatu Stanisław Karczewski....

zobacz więcej

Znaleziona w szpitalu w Lubartowie bakteria KPC jest odporna na wiele antybiotyków. – Pacjenci są sukcesywnie wypisywani. Zostali pacjenci w ciężkim i ci, którzy są nosicielami – powiedziała Polsat News Justyna Kmieć, lekarka ze szpitala w Lubartowie.

– Bakteria może powodować infekcje układu oddechowego, typu zapalenia płuc, infekcje układu pokarmowego, zakażenia kości. U osób obciążonych, starszych, chorych ze zmniejszoną odpornością, jest groźna – powiedziała Justyna Kmieć.

W szpitalu w Hrubieszowie u pacjenta oddziału neurologicznego lekarze wykryli pałeczkę ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa). Pacjent został odizolowany od innych chorych.

źródło:
Zobacz więcej