RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Nie wierzcie, że PO utrzyma programy społeczne

„Trzeba umieć walczyć z mafiami VAT-owskimi” – mówił  premier Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Mysłowic (fot. PAP/Piotr Nowak)
„Trzeba umieć walczyć z mafiami VAT-owskimi” – mówił premier Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Mysłowic (fot. PAP/Piotr Nowak)

Trzeba umieć walczyć z mafiami VAT-owskimi – mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami Mysłowic. – Bandyci VAT-owscy i przestępcy podatkowi okradają nas na dziesiątki miliardów złotych. Dlatego musi być sprawna, profesjonalna, skuteczna i uczciwa władza, taka jak PiS – przekonywał.

Premier przedstawił pakt dla przedsiębiorców. Zobacz szczegóły

Dla firm o przychodach do 10 tys. zł miesięcznie i dochodach do 6 tys. zł ulga w ZUS w wysokości 500 zł, zryczałtowany ZUS pozostaje bez zmian,...

zobacz więcej

Premier oświadczył, że jego rząd „musi walczyć z mafiami VAT-owskimi, które jak ośmiornica oplotły Polskę przez osiem lat rządów poprzedników”. – Skąd – myślicie – że pojawiły się te dziesiątki miliardów złotych na 500 Plus? Na 13. emeryturę, a od 2021 r. na 14. emeryturę? Na 75 Plus? Na wyprawkę? To przecież jest ze zwycięstwa z tymi mafiami. Ale to nie jest dane raz na zawsze – ocenił szef rządu.

Morawiecki przypomniał, że przez ostatnie trzy tygodnie pełnił funkcję ministra finansów. – Przyglądałem się wszystkim nowym pomysłom na uszczelnienie systemu podatkowego, przeciwko przestępcom podatkowym. Bo to polityk tamtej opcji, PO, mówił, że Polska to dziki kraj – tak im się pewnie wtedy kojarzyła, bo rzeczywiście te mafie VAT-owskie hulały, jak po dzikich polach. Dlatego nie wierzcie w to, jak konkurenci polityczni, PO mówi, że oni wszystko utrzymają. Nie wystarczy tak powiedzieć. Trzeba jeszcze potrafić to zrobić. Trzeba umieć walczyć z mafiami VAT-owskimi. Nie można ani jednego dnia zasypiać gruszek w popiele, bo to są groźni przestępcy. Bardzo często przestępcy w białych kołnierzykach są jeszcze gorsi niż ci z pistoletami, których widzicie w jakichś programach telewizyjnych, mam nadzieję tylko w programach albo filmach – mówił premier.źródło:

Zobacz więcej