Ojczyzna i „włoszczyzna”. Skandaliczna akcja Jachiry

Klaudia Jachira pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej (fot. tt/twitter/JachiraKlaudia)

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu postanowiła w piątek wesprzeć Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Chwalona przez liderów Platformy działaczka przyszła pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, żeby zrobić sobie zdjęcie z transparentem „Bób, Hummus, Włoszczyzna”. Zdjęcie Jachira wrzuciła na Twittera.

Klaudia Jachira na listach Platformy. „Polski naród zabił więcej Żydów niż Niemców” [WIDEO]

Blogerka Klaudia Jachira, znana ze swych kontrowersyjnych wystąpień w mediach społecznościowych wystartuje do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej....

zobacz więcej

Pomnik znajduje się w pobliżu budynku Sejmu. Na monumencie postawionym w hołdzie dla żołnierzy Armii Krajowej, którzy oddawali swoje życie za Polskę w czasie II wojny światowej, umieszczono napis „Bóg Honor Ojczyzna”.

„Dramat, że tacy ludzie startują do Sejmu” – skomentował zdjęcie Jachiry jeden z internautów. „Są pewne granice!”, „Dno”, „Wstyd!” – piszą inni.

Jachira stała się znana dzięki filmikom, w których w specyficzny sposób krytykowała Zjednoczoną Prawicę. W jednym z takich materiałów oświadczyła, że „istotą funkcjonowania” Prawa i Sprawiedliwości „było dostarczanie młodych mężczyzn Jarosławowi Kaczyńskiemu”. W innym filmie parodiowała chrześcijańską modlitwę, posługując się m.in. przekręconymi fragmentami wyznania wiary. Stwierdziła też m.in., że „polski naród zabił więcej Żydów niż Niemców”.

źródło:
Zobacz więcej