RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wyjątkowa chwila. Książę Karol rozmawiał z polskimi weteranami [WIDEO]

Nagranie zamieścił na Twitterze rzecznik holenderskiego resortu obrony Klaas Meijer (fot. Twitter)

Książę Karol złożył kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Sosabowskiego w Driel w Holandii. Brytyjski następca tronu uczestniczył tam w sobotę w obchodach 75. rocznicy operacji Market Garden. Nagranie zamieścił na Twitterze rzecznik holenderskiego resortu obrony. Zamieścił też film, na którym widać, jak książę rozmawia z polskimi weteranami.

Polscy spadochroniarze skoczyli pod Arnhem

Zrzut polskich spadochroniarzy w holenderskim mieście Driel rozpoczął w sobotę obchody 75. rocznicy bitwy pod Arnhem. Ważną rolę w tej bitwie...

zobacz więcej

Uroczystości rozpoczęły się od zrzutu polskich spadochroniarzy, którzy – tak jak 75 lat temu żołnierze generała Sosabowskiego – lądowali w Driel.

Przy każdej okazji mówiono o bohaterstwie polskich żołnierzy. – Zebraliśmy się, aby uczcić odwagę 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. 75 lat temu jej żołnierze byli gotowi, by skoczyć nad Driel. Dostali zadanie, by wziąć udział w operacji. Niektórzy nazywali ją ambitną i imponującą, a inni - tak jak Generał Sosabowski - groteskową i niebezpieczną. Niezależnie od tego, co o niej myśleli, Polacy walczyli jak lwy. Drodzy Weterani. Walczyliście o to, co jest nam drogie. Dziękuję – powiedziała minister obrony Holandii Ank Bijleveld-Schouten.

W uroczystościach wziął udział książę Karol, który złożył wieniec przed pomnikiem generała Sosabowskiego i pochylił głowę.

źródło:
Zobacz więcej