RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Premier przedstawił pakt dla przedsiębiorców. Zobacz szczegóły

Dla firm o przychodach do 10 tys. zł miesięcznie i dochodach do 6 tys. zł ulga w ZUS w wysokości 500 zł, zryczałtowany ZUS pozostaje bez zmian, prosty PIT – ryczałt do 2 mln euro, CIT do 2 mln euro przychodów, miliard złotych na bezpośrednie wsparcie inwestorów – to punkty programu gospodarczego PiS, jakie podczas konwencji tej partii w Katowicach przedstawił premier Mateusz Morawiecki.

Konwencja KO w Sosnowcu. Schetyna: Niewiarygodna ekipa z pustymi frazesami

PiS jest po prostu niewiarygodny, przez ostatnie lata sprowadzili ponad 20 mln ton węgla z Rosji. Gdzie są te ich obietnice, że będą walczyć o...

zobacz więcej

– Ta wizja rozwoju ma stanowić podstawę do naszego programu, wzrostu gospodarczego, który uwzględnia potrzeby całego społeczeństwa. Nikogo nie zostawimy na marginesie. To program Prawa i Sprawiedliwości – mówił premier.

– Państwo musi być aktywne, nie ma sprzeczności między solidarnością a przedsiębiorczością – dodawał.

– Przedstawiamy dzisiaj pakt dla przedsiębiorców, który będzie służył polskiemu kapitałowi i własności. Odkładamy do lamusa ten mit, że kapitał nie miał mieć narodowości – mówił Morawiecki i dodawał, że PiS będzie kontynuować „rewolucję godności”.Premier mówił też, że „my wiemy, jak bardzo potrzebne jest podnoszenie płacy minimalnej”. Dalej mówił, że w czasach Schetyny i Kidawy-Błońskiej nie było podwyżek dla budżetówki. – Gdzie jest wiarygodność – pytał premier.

– Mamy dla przedsiębiorców wyjątkowo korzystny pakt. Sygnał, że państwo jest z wami i chce wam służyć. Będziemy walczyć i z nieuczciwą konkurencją i z patologiami. Aktywne państwo jest potrzebne. Nie dajcie sobie wmówić, że państwo to zło – mówił Morawiecki.– Dla firm o przychodach do 10 tys. zł miesięcznie i dochodach do 6 tys. zł ulga w ZUS w wysokości 500 zł – stwierdził. – Punkt drugi, zryczałtowany ZUS zostaje tak jak był do tej pory dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zarabiają powyżej 10 tys. zł w przychodach co miesiąc – mówił.

– Przeznaczamy środki budżetu państwa na szybki rozwój średnich, małych i mikro firm. W punkcie czwartym podnosimy możliwość rozliczania się na 9- procentowym podatku CIT, z 1,2 mln do 2 mln euro – mówił.

Ostatnim punktem programu gospodarczego jest przeznaczenie miliarda zł na bezpośrednie wsparcie inwestorów.

Wzrost w sondażu dla PiS i KO. Ponad 100 mandatów różnicy w Sejmie

Na Prawo i Sprawiedliwość w zbliżających się wyborach parlamentarnych zagłosować chce 48 proc. badanych. Partia Jarosława Kaczyńskiego...

zobacz więcej

Konwencja odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Biorą w niej udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Konwencja katowicka jest drugą spośród tematycznych konwencji wyborczych PiS. Pierwsza z nich odbyła się w Łodzi i dotyczyła rodziny. Organizację konwencji tematycznych zapowiedział prezes PiS w Lublinie. Wówczas Kaczyński, premier oraz była premier Beata Szydło przedstawili zapowiedzi programowe partii przed wyborami parlamentarnymi. Kaczyński zapowiedział wówczas, że program PiS będzie szerzej przedstawiany w trakcie konwencji tematycznych, które będą się odbywały w dalszej części kampanii wyborczej. Pierwsza z nich odbyła się w ostatnią sobotę w Łodzi i dotyczyła polityki społecznej.

Szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że do wyborów partia planuje zorganizować jeszcze trzy konwencje tematyczne dotyczące m.in. polityki zdrowotnej i rolnictwa.

Wśród propozycji programowych PiS, które liderzy partii przedstawili w Lublinie znalazło się m.in. podniesienie pensji minimalnej od 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł.

Ponadto PiS zaproponował drugą trzynastą emeryturę w 2021 r., zrównanie dopłat do hektara dla rolników, zwiększenie do 1200 zł minimalnej emerytury, przeznaczenie po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali oraz fundusz modernizacji szkoły, podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do 1 mln euro i dalej do 2 mln euro oraz powołanie specjalnego Funduszu 100 obwodnic.

źródło:
Zobacz więcej