RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Konwencja Lewicy w Gdyni. Czarzasty o hejcie: Jestem orłem, jestem ponad tym

Najnowsze

Popularne

Mówię wszystkim hejterom – nie usłyszycie ode mnie ani jednego zdania złego na swój temat – powiedział lider SLD Włodzimierz Czarzasty podczas konwencji lewicy w Gdyni. Dodał, że traktuje jako dobrą monetę apel Grzegorza Schetyny, by opozycja nie atakowała się wzajemnie.

Wzrost w sondażu dla PiS i KO. Ponad 100 mandatów różnicy w Sejmie

Na Prawo i Sprawiedliwość w zbliżających się wyborach parlamentarnych zagłosować chce 48 proc. badanych. Partia Jarosława Kaczyńskiego...

zobacz więcej

W swoim przemówieniu Włodzimierz Czarzasty wypowiedział się m.in. na temat historii. Jak mówił historia jest jedna i nie można pisać jej od początku. – Żadna władza, żadna partia, żaden rząd nie napisze historii od początku – podkreślił.

W tym kontekście mówił, że Westerplatte to „miejsce zadumy, a nie politycznej zadymy”. – Westerplatte jest polskie i nie można tańczyć na tym miejscu i mówić: „jest bardziej moje, jest bardziej twoje” – podkreślił Czarzasty. Dodał, że historii trzeba się uczyć, a nie dodawać „swoje szczególiki”. – Historia Polski nie zaczęła się cztery lata temu – powiedział szef SLD.

Wspomniał też o zamordowanym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu i deklaracjach polityków po tym tragicznym wydarzeniu, że nigdy więcej hejtu. – Każda przyrzekał, każda partia, wszyscy mówili: „będziemy wrażliwi, będziemy delikatni, będziemy się uśmiechali do siebie, nie będziemy się obrażali” – mówił szef SLD.

– A okazało się, że w Ministerstwie Sprawiedliwości powstała po prostu farma hejterów, przecież żeście na grobie Pawła Adamowicza obiecywali, że nigdy się do tego nie będzie odnosili, że nie będziecie pluli – powiedział Czarzasty.

Mówił, że przez ostatni tydzień również sam spotkał się z hejtem. – Ale mówię wszystkim hejterom – nie ugnę się, „olewam”, nie usłyszycie ode mnie ani jednego zdania złego na swój temat, patrzę na was z oddali, jestem orłem, jestem ponad tym – powiedział Czarzasty. Dodał, że do wszystkich tych, którzy dziś hejtują za chwilę przyjdzie refleksja, jacy są mali. – A my lewica będziemy wielcy – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej