RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Propozycja lidera Platformy przed wyborami prezydenckimi. „Nikt nie chce wziąć udziału”

Schetyna proponuje prawybory na opozycji. (fot.PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaproponował, by wśród polityków opozycji zorganizowane zostały prawybory prezydenckie. Nie ma jednak chętnych, by wziąć w nich udział – donosi wp.pl.

„To było obrzydliwe, jak narady PZPR”. Niesiołowski opowiada, jak wyrzucał Schetyna

To było obrzydliwe, przypominało narady w PZPR. Z tą różnicą, że tam wrogów karano więzieniem, a w Platformie Obywatelskiej tylko wyrzuceniem z...

zobacz więcej

Grzegorz Schetyna w rozmowie z portalem tłumaczy, dlaczego chce zorganizować prawybory prezydenckie.

– Kandydat na prezydenta, w moim przekonaniu, powinien mieć bardzo silne poparcie większości, czy wszystkich ugrupowań koalicyjnych. Jestem zwolennikiem tego, żeby taki kandydat przeszedł przez procedurę prawyborów. Żeby mieć nie tylko polityczne wsparcie, ale szersze, społeczne, obywatelskie – mówi lider Platformy.

Problem jednak w tym, że – jak donosi wp.pl – politycy Platformy, typowani do wyborów prezydenckich, nie zamierzają wziąć udziału w przedsięwzięciu Schetyny. Wśród nich jest m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

„Gdy pytamy o pomysł prawyborów w Platformie, politycy tej partii twierdzą, że jest niezły, ale nie wierzą w jego realizację” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej